Tym razem pomoc dla ciężko chorej Zosi. Akcja "Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom w Radomiu"

2022-11-25 18:10
Radom. Malowanie bombek 2022. Bombka Eska
Autor: AD

Do piątego roku życia była zdrową i radosną dziewczynką, obecnie nie mówi i porusza się wyłącznie na specjalistycznym wózku. Dziesięcioletnia Zosia z Radomia jest bohaterką tegorocznej akcji " Malowanie bombek - przyjaciele dzieciom. Bombki już są gotowe.

Ma dziesięć lat. Nie mówi, nie chodzi,  tylko w specjalistycznym wózku może opuścić mieszkanie. By żyć musi korzystać z bardzo drogiego leczenia. Radomianka - Zosia codziennie walczy, by mimo wszystko korzystać z życia. 

- Dziewczynka do piątego roku życia rozwijała się zupełnie normalnie. Niestety ujawniła się choroba, która systematycznie odbierała jej zdobyte umiejętności. Postęp schorzenia zatrzymał przeszczep szpiku, ale choroba dokonała tak wielkich spustoszeń w młodym organizmie, że dziewczynka nie mówi, nie chodzi, jest przez całą dobę zależna od opieki. Rodzina koszt jej leczenia wyceniła na siedem tysięcy miesięcznie. Prosi o pomoc - apeluje Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia".

Instytucja od blisko dziesięciu lat koordynuje akcję Urzędu Miejskiego i radomskiej "Caritas", w której bombki malują znani radomianie. W tym roku na początku grudnia choinkowe ozdoby zostaną pokazane na specjalnej wystawie. Internetowa aukcja odbędzie się 16 - 19 grudnia 2022. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE