Przetarg rozstrzygnięty. Jest firma, która wybuduje terminal na lotnisku

2020-02-04 13:57
koparka
Autor: Wojciech Wójcikowski

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze przeprowadziło aukcję elektroniczną. W jej wyniku wśród trzech firm udało się wyłonić wykonawcę terminala.

W aukcji elektronicznej wzięły udział trzy firmy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie najlepszą ofertę złożyła firma ze Skierniewic. Do jej  zadań będzie należało zaprojektowanie i wybudowanie terminala. Wszystkie prace mają kosztować ponad 280 milionów złotych. Przeprowadzenie dwuetapowej aukcji elektronicznej pozwoliło na obniżenie ceny o 60 milionów złotych. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w 1 kwartale tego roku.

Plany PPL

Radomski terminal ma mieć powierzchnię 30 tysięcy metrów kwadratowych. Ma się tam znajdować 30 stanowisk odpraw pasażerów (tzw. check-in) i 10 stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Dodatkowo 10 bramek wylotowych i 3 karuzele bagażowe. W nowym terminalu mają się znaleźć punkty gastronomiczne i handlowe. Budynek- według planów PPL - ma być przygotowany na przyjęcie 3 milionów pasażerów.

Radomskie lotnisko ma być lotniskiem zapasowym dla przeciążonego lotniska Warszawa Okęcie. Jak mówi prezes PPL Mariusz Szpikowski głównie chodzi tu o loty czarterowe i niskokosztowe. Uruchomienie lotniska planowane jest w 2022 roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE