Od dzisiaj galerie handlowe stoją ponownie otworem - Jak wygląda pierwszy dzień? [FOTO]

2021-05-04 13:37 Karol Pakosz

Nasza redakcja sprawdziła jak wyglądał 4 maja w jednej z radomskich galerii. Więcej o tym w artykule.

 Przypominamy o dokonywaniu zakupów w rękawiczkach jednorazowych, obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, zachowaniu bezpiecznego 2-metrowego odstępu od innych osób i unikaniu skupisk ludzi.

Taki komunikat można usłyszeć w jednej z radomskich galerii handlowych chodząc po pasażu. Od dzisiaj, tj. 4 maja ponownie mogą otwierać się m.in. sklepy budowlane, meblowe czy właśnie galerie. Jest to kolejny etap luzowania obostrzeń jaki przedstawił rząd w ubiegłym tygodniu. Nasza redakcja zajrzała do jednej z nich by sprawdzić jak wygląda pierwszy dzień po otwarciu drzwi:

- Jak pierwszy dzień w pracy?

- Jak po dłuższej przerwie, no jest troszeczkę pracy, więcej, ale jest wszystko w porządku. Po prostu mamy więcej pracy, to będzie dzień-dwa żeby to wszystko ogarnąć.

Powiedziała nam jedna ze sprzątaczek w radomskiej galerii. Z kolei jak powiedziała nam pani Anna, dyrektorka centrum handlowego, obiekt jest gotowy do działania:

Wielkich przygotowań już w tym momencie nie musieliśmy mieć, bo te lockdowny nauczyła nas dbać o wszystko na bieżąco. Cały czas dozowniki z żelami antybakteryjnymi są gotowe do użycia, galeria jest dezynfekowana cyklicznie poprzez zewnętrzną firmę i wszystkie części wspólne są dezynfekowane. Oczywiście poinformowaliśmy naszych najemców o nowych regulacjach, o konieczności pilnowania ilości osób na terenie danych lokali. My również kontrolujemy liczbę osób przebywających na terenie całego centrum handlowego.

Chętnych na zakupy nie brakowało. Do niektórych sklepów trzeba było czekać w kolejce. Chodząc po pasażu można było zobaczyć radomian w maseczkach, szukających swoich obiektów zainteresowań.

- Czy brakowało panu otwarcia galerii?

- Trochę brakowało zakupów, no wiesz, przez Internet jednak nie zamówisz.

- A czego pan dzisiaj poszukuje w sklepach?

- Ciuchów, ubrań.

- Jakiś konkretnych?

- Wszystkiego brakuje, także poszukuje wszystkiego.