Policjant uratował starszą kobietę z płonącego domu! Na szczęście nikomu nic się nie stało

2020-09-15 15:58 mj
KPP Jarosław
Autor: KPP Jarosław

- Policjant z komisariatu w Pruchniku, który tego dnia był na wolnym, widząc że ludzkie życie jest zagrożone, bez chwili wahania ruszył do działania - powiedziała radiu ESKA Anna Długosz z jarosławskiej policji. Wspólnie z innymi osobami wybił szybę w oknie, po czym wyważył drzwi wejściowe i wyprowadził 76-letnią kobietę z płonącego domu

Wczoraj przed godziną 15 w Bystrowicach w powiecie jarosławskim, funkcjonariusz pruchnickiego komisariatu Kamil Pilch, który tego dnia miał dzieńĶ wolny od pracy, zauważył pożar jednego z budynków mieszkalnych.

Pożar w Bystrowicach

- Policjant szybko pobiegł sprawdzić co się stało. Kiedy dotarł na miejsce, było tam już kilku mężczyzn, którzy dobijali się do drzwi i okien, aby sprawdzić czy wewnątrz płonącego domu ktoś jest. Na parterze budynku zauważyli starszą kobietę, która nie była w stanie otworzyć zamkniętych na klucz drzwi. Wybili szybę w oknie korytarza - powiedziała radiu ESKA Anna Długosz, oficer prasowa jarosławskiej Komendy Powiatowej Policji.

Policjant uratował kobietę z pożaru

- Sierżant Kamil Pilch nie zastanawiał się ani przez chwilę. Wiedział, że życie kobiety jest zagrożone. Wyważył drzwi wejściowe, wszedł do środka i wyprowadził 76-latkę z płonącego domu. Kobieta była roztrzęsiona, zdenerwowana i nie do końca świadoma tego, co się wydarzyło - poinformowała oficer prasowy.

Na miejscu zdarzenia udział w interwencji wzięli policjanci, strażacy i ratownicy medyczni, którzy zajęli się kobietą.

- Dzięki właściwej reakcji sierżanta Kamila Pilcha, życiu 76-latki nie zagraża niebezpieczeństwo - podkreśliła Długosz.

POSŁUCHAJ: Uratował kobietę z pożaru. Mówi Anna Długosz z jarosławskiej policji
Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.