Jesienny powiew Japonii w Przemyślu

2021-09-28 12:56
kimono
Autor: Pixabay

… A może by tak w Przemyślu jeden wieczór tej jesieni spędzić… po japońsku? I nie „jako-tako”, tylko naprawdę po japońsku! To niecodzienna propozycja Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Centrum Kultury Japońskiej.

Już jutro w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu rozegra się nietuzinkowe widowisko nie tylko dla miłośników kultury japońskiej, ale dla wszystkich ciekawych świata!

„Jesienny powiew Japonii. Muzyka i taniec w hołdzie dla planety” – to tytuł koncertu, podczas którego nie braknie pokazu tradycyjnego tańca japońskiego z regionu Akity: Nikatabushi, Hanekawa Kenbayashi - Yoshitaka Suzuki.

- Warto przyjść i zobaczyć, bo rzadko mamy okazję na żywo oglądać pokazy współczesnego japońskiego tańca. – powiedziała Renata Nowakowska, dyrektor centrum kultury i Nauki Zamek w Przemyślu.

W planie wieczoru także prezentacja filmu „Akita no Gyoji, (regionalne akty z Akity oraz performance – japoński taniec współczesny) – Yoshitaka Suzuki.

Wieczór uświetni też recital fortepianowy, (kompozycje Fryderyka Chopina) – wykonaniu znanej artystki Atsuko Ogawa.

WSTĘP JEST WOLNY, obowiązują jedynie bezpłatne wejściówki, które można odebrać w szatni Zamku Kazimierzowskiego, w sklepie muzycznym „Musicland” ul. Serbańska 13 oraz w Przemyskiej Informacji Turystycznej ul. Grodzka 1.

Start 29 września o godzinie 18:00.

Poradnik Zdrowie kiedy iść do endokrynologa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE