Dzieci z rodzin zastępczych w Przemyślu dostały komputery do nauki zdalnej [audio]

2020-06-12 12:02
Kompy dla dzieci
Autor: Klub Radnych KO w Przemyślu

„Zasilamy zdalne nauczanie – przekaż dziecku używany komputer”- to nazwa akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Klub Koalicji Obywatelskiej Radnych Rady Miejskiej w Przemyślu.

Pomaganie jest naprawdę fajne, czasem wystarczy tylko pomysł, reszta po prostu się dzieje. Wiele razy przekonaliśmy się już w Przemyślu, że chętnych do bezinteresownej pomocy nie brakuje.


- Jako pomysłodawca tej akcji zwróciłam się wraz z Ewą Sawicką do rodzin zastępczych z prośbą o ustalenie listy dzieci, które nie mają własnego komputera. Okazało się, że jest 8 dzieci z 5 rodzin zastępczych, które nie mają własnych komputerów, co utrudnia im prowadzenie systematycznego nauczania. - powiedziała nam Grażyna Stojak, radna przemyska.

Akcja wyszukiwania komputerów potoczyła się niemal błyskawicznie. Pomagali w niej wiceprezydent Przemyśla Bogusław Świeży i posłanka Joanna Frydrych, a także Ewa Frankowska, reprezentująca rodziny zastępcze.
Dzięki temu  zespołowi udało się zebrać 7 stacjonarnych komputerów i 3 laptopy; łącznie 10 sztuk.

Darczyńcami laptopów byli: Kazimiera i Kazimierz Wajda (konserwatorzy dzieł sztuki z Haczowa), ks. Stanisław Ożóg z parafii na Błoniu w Przemyślu, Renata i Krzysztof Górscy z Krakowa.Firma „Hensfort” ofiarowała dwa komputery stacjonarne, do których monitory zakupili: Zdzisław Kość z Firmy Ogrodniczej „ACER” oraz Joanna Frydrych – posłanka PO. Ponadto pięć kompletnych komputerów stacjonarnych ofiarowała przemyska firma, która pragnie jednak pozostać anonimowa.
W środę 10 czerwca dzieciaki otrzymały sprzęt.

- Pozostaną nam jeszcze dwa laptopy dla kolejnych dzieci lub młodzieży nie posiadającej sprzętu do zdalnego uczenia się. Zamierzam akcję kontynuować i nadal będę poszukiwać używanych laptopów i komputerów stacjonarnych, które sukcesywnie będę przekazywać dzieciom. - powiedziała Grażyna Stojak.

Organizatorzy proszą jednocześnie o pomoc w dotarciu do dzieci, które chcą się uczyć, ale nie mają środków finansowych na zakup komputerów.

O akcji opowiedziała nam radna Ewa Sawicka:

Komputery dla dzieci z rodzin zastępczych w Przemyślu
COŚ DOBREGO #9
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE