Ksiądz skomentował wygląd młodych kobiet. „Baby jagi w podartych dżinsach”. Diecezja odcina się od słów duchownego

2023-01-23 11:15
ksiądz
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Ksiądz Roman Kneblewski z Bydgoszczy szokuje nie od dziś. Jego komentarze co rusz wzbudzają kontrowersje, a od jego słów odcina się diecezja bydgoska. Tym razem oberwało się kobietom. Jak zwrócił uwagę duchowny w jednym ze swoich internetowych nagrań – jeszcze w latach 50. ubiegłego stulecia, młode damy reprezentowały sobą klasę i styl. Dziś są już tylko „babami jagami w podartych dżinsach”. Tego typu przemyśleń bydgoski ksiądz miał jednak więcej.

Były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, ks. Roman Kneblewski po raz kolejny „dał popis” w internecie. Duchowny, który wzbudza kontrowersje już od dłuższego czasu tym razem postanowił przekazać użytkownikom social mediów swoje przemyślenia na temat współczesnych kobiet.

Najnowszy post księdza na Twitterze przedstawiał zdjęcie trzech kobiet z okresu PRL. Opis fotografii brzmiał następująco: „Kobieta kobiecą być winna, a nie chłopczycą-lujczycą.”.

To jednak nie koniec! Zanim post trafił do mediów społecznościowych, ks. Kneblewski nagrał swoje przemyślenia na YouTubie, a nagranie zatytułował „Ksiądz o kobietach”. Kontrowersyjne dzieło tak zaszokowało odbiorców, że od razu pojawiło się w stacji Polsat News.

Bydgoski duchowny opowiedział na nagraniu m.in. o tym, że jakiś czas temu opublikował w internecie dwa zdjęcia porównawcze. Na obu znajdowały się kobiety. Jedno zdjęcie miało już 70 lat, drugie – było współczesne.

- Ostatnio opublikowałam dwa zdjęcia. Kobiety w roku 1950 ubrane w piękne suknie, porządne, wdzięczne. No samo piękno. A z drugiej strony baby jagi w podartych dżinsach. Nie wiadomo, czy to mają być dziewczyny – powiedział duchowny.

Ksiądz opowiedział również o tym, że pod zdjęciami pojawiły się liczne komentarze. Postanowił na nie odpowiedzieć.

- Od razu posypały się komentarze: "Ksiądz ma się zachwycać kobietami?", "Nie po to się ubieram, żeby być rozbierana wzrokiem" – zacytował internautkę, która skomentowała jego post, po czym dodał - No, o rozbieraniu wzrokiem to pani mówi, a nie ja. Widocznie ma kobita jakąś obsesję seksualną. Wszystko kojarzy się tylko z jednym od razu.

W taki sposób amerykańskie ciężarówki zajmowały prawy pas na S3 tuż przed wypadkiem z kamperem

Temat księdza był już poruszany wielokrotnie, w różnych mediach. Zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Jak wytłumaczyli dziennikarze Super Expressu – niejednokrotnie kontaktowali się z bydgoską diecezją w sprawie komentarzy przemyśleń duchownego.

Za każdym razem rzecznik odpowiadał, że diecezja stanowczo odcina się od wszystkich kontrowersyjnych przemyśleń i teorii ks. Romana Kneblewskiego. Za swoją działalność internetową miał też zostać już wielokrotnie upominany.

Źródło: Ksiądz skomentował wygląd młodych kobiet. „Baby jagi w podartych dżinsach”. Diecezja odcina się od słów duchownego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE