Złotów. Połknął około 30 tabletek i popił alkoholem! Policjanci ruszyli na ratunek 63-latka

2022-11-17 9:47
Karetka pogotowia Poznań
Autor: Pogotowie ratunkowe Poznań Karetka pogotowia

Dramatyczne wydarzenia w Złotowie (woj. wielkopolskie). 63-latek chciał odebrać sobie życie. Na pomoc ruszyli policjanci, którzy udzielili mu pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 listopada) przed godz. 20:00. Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, przebywa mężczyzna, który według informacji zgłaszających chce popełnić samobójstwo. - Z uwagi na to, że wskazany 63-latek miał zamieszkiwać samotnie policjanci pełniący służbę niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Przez okno zauważyli mężczyznę, który krzyczał, że nie chce żyć i połykał tabletki, które następnie popijał piwem - relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc, oficer prasowy KPP Złotów.

Policjanci nawoływali do otworzenia drzwi, ale bezskutecznie. W związku z tym użyli siły, aby wejść do środka. - W zastanej sytuacji jeden z policjantów by udrożnić drogi oddechowe zastosował chwytu Heimlicha i doprowadził do zwrócenia połkniętych tabletek. Drugi z policjantów wezwał zespół pogotowia ratunkowego oraz kontrolował funkcje życiowe ratowanego - wyjaśnia mł. asp. Pachuc.

Okazało się, że 63-latek połknął około 30 tabletek, które działają na układ sercowo-naczyniowy. - Niedoszły samobójca został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem udzielenia dalszej pomocy medycznej - dodaje policjant.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Umarł na ognisku przez wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE