Tajemnicza śmierć 16-letniego Filipa. Szkoła wydała oświadczenie

2022-10-24 12:17
Tajemnicza śmierć 16-letniego Filipa. Szkoła wydała oświadczenie
Autor: Google Earth/ KPP Oborniki Tajemnicza śmierć 16-letniego Filipa. Szkoła wydała oświadczenie

Śmierć 16-letniego Filipa Ch. wstrząsnęła mieszkańcami Obornik Wielkopolskich. Ciało nastolatka znaleziono kilka dni temu, a na jaw wychodzą kolejne wstrząsające fakty. Dyrektorka Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach Wielkopolskich wydała oświadczenie.

Filip Ch. w środę (19 października) wyszedł z domu i już nigdy do niego nie wrócił. Poszukiwania chłopaka zakończyły się tragicznie. Dwa dni później przy maszcie telekomunikacyjnym w Uścikowie znaleziono jego ciało. Wiele na to wskazuje, że nastolatek popełnił samobójstwo. Portal wpoznaniu.pl poinformował, że 16-latek był ofiarą grupy, która terroryzowała wielu uczniów w Zespole Szkół im. generała Tadeusza Kutrzeby w Obornikach Wielkopolskich. Sprawa jest wyjaśniana przez policję i prokuraturę.

Dyrektorka wydała oświadczenie

W sieci pojawiło się wiele publikacji na temat tego dramatu. Dyrektorka szkoły wydała oświadczenie. - Pragnę jeszcze raz podkreślić, że cała społeczność Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach głęboko przeżywa to tragiczne wydarzenie. Prosimy o umożliwienie Bliskim Filipa godnego przeżywania żałoby po jego odejściu. Apeluję także o powściągliwość w mediach społecznościowych. Wiele z zamieszczonych komentarzy jest niezwykle krzywdzących i niesprawiedliwych - napisała Magłorzata Cyranek.

Dyrektorka szkoły podkreśliła w swoim oświadczeniu, że uczniowie klasy, do której uczęszczał Filip spotkają się w poniedziałek z psychologiem. - Ze wsparcia będą mogli skorzystać także uczniowie innych klas. Zapewniam, że każdy, kto zgłosi się o pomoc bezzwłocznie ją otrzyma - dodała.

To jednak nie kończy sprawy. Na środę (26 października) aktywiści z Obornik zapowiedzieli konferencję na temat swoich ustaleń w sprawie śmierci 16-latka. Konferencja w tej sprawie odbędzie się w wielkopolskim kuratorium oświaty.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Listen to "Próby samobójcze dzieci i młodzieży. Jak reagować i na co zwrócić uwagę? DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE