Tajemnicza śmierć 16-letniego Filipa. Szkoła wydała oświadczenie

i

Autor: Google Earth/ KPP Oborniki Tajemnicza śmierć 16-letniego Filipa. Szkoła wydała oświadczenie

Tajemnicza śmierć 16-letniego Filipa. Szkoła wydała oświadczenie

2022-10-24 12:17

Śmierć 16-letniego Filipa Ch. wstrząsnęła mieszkańcami Obornik Wielkopolskich. Ciało nastolatka znaleziono kilka dni temu, a na jaw wychodzą kolejne wstrząsające fakty. Dyrektorka Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach Wielkopolskich wydała oświadczenie.

Filip Ch. w środę (19 października) wyszedł z domu i już nigdy do niego nie wrócił. Poszukiwania chłopaka zakończyły się tragicznie. Dwa dni później przy maszcie telekomunikacyjnym w Uścikowie znaleziono jego ciało. Wiele na to wskazuje, że nastolatek popełnił samobójstwo. Portal wpoznaniu.pl poinformował, że 16-latek był ofiarą grupy, która terroryzowała wielu uczniów w Zespole Szkół im. generała Tadeusza Kutrzeby w Obornikach Wielkopolskich. Sprawa jest wyjaśniana przez policję i prokuraturę.

Dyrektorka wydała oświadczenie

W sieci pojawiło się wiele publikacji na temat tego dramatu. Dyrektorka szkoły wydała oświadczenie. - Pragnę jeszcze raz podkreślić, że cała społeczność Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach głęboko przeżywa to tragiczne wydarzenie. Prosimy o umożliwienie Bliskim Filipa godnego przeżywania żałoby po jego odejściu. Apeluję także o powściągliwość w mediach społecznościowych. Wiele z zamieszczonych komentarzy jest niezwykle krzywdzących i niesprawiedliwych - napisała Magłorzata Cyranek.

Dyrektorka szkoły podkreśliła w swoim oświadczeniu, że uczniowie klasy, do której uczęszczał Filip spotkają się w poniedziałek z psychologiem. - Ze wsparcia będą mogli skorzystać także uczniowie innych klas. Zapewniam, że każdy, kto zgłosi się o pomoc bezzwłocznie ją otrzyma - dodała.

To jednak nie kończy sprawy. Na środę (26 października) aktywiści z Obornik zapowiedzieli konferencję na temat swoich ustaleń w sprawie śmierci 16-latka. Konferencja w tej sprawie odbędzie się w wielkopolskim kuratorium oświaty.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Listen to "Próby samobójcze dzieci i młodzieży. Jak reagować i na co zwrócić uwagę? DROGOWSKAZY" on Spreaker.