Świat

Zawalił się dach kościoła w Meksyku. Wśród ofiar są dzieci!

2023-10-02 7:44

Tragiczne wydarzenia w mieście Madero, w meksykańskim stanie Tamaulipas, na północnym zachodzie kraju. Doszło tam do zawalenia się dachu kościoła. Zginęło co najmniej dziewięć osób, a około 30 uznawanych jest za zaginione!

Zawalił się dach kościoła w Meksyku. Wiele ofiar

Do zdarzenia doszło w niedzielę (1 października). W trakcie mszy świętej w mieście Madero wypełnionej wiernymi doszło do zawalenia się dachu. W momencie zdarzenia w świątyni znajdowało się około 100 wiernych, którzy uczestniczyli w sakramencie chrztu. Zginęło co najmniej dziewięć osób, w tym troje dzieci. - Około 50 osób zostało rannych, a około 30 jest uznawanych za zaginione - poinformowały w poniedziałek rano agencje Reutera i Associated Press.

Administracja stanu Tamaulipas powiadomiła, że prawdopodobną przyczyną zawalenia się dachu kościoła była wada konstrukcji budynku - relacjonowała AP za regionalnymi meksykańskimi władzami i komunikatem diecezji Tampico. Agencje podały, że w niedzielę późnym wieczorem czasu meksykańskiego (w poniedziałek rano czasu polskiego) na miejscu tragedii wciąż trwała operacja ratownicza. Lokalni przedsiębiorcy wsparli funkcjonariuszy służb, dostarczając im sprzęt niezbędny do przeszukiwania gruzów.

Meksyk. Trwa śledztwo w sprawie tragedii

Według informacji przekazanych przez biskupa Jose Armando Alvareza, ordynariusza diecezji Tampico, do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec nabożeństwa, kiedy wierni przyjmowali komunię świętą.

W śledztwie analizowany jest zapis z jednej z kamer znajdujących się w pobliżu kościoła. Na nagraniu widać moment zawalenia się dachu świątyni.

Krajowa Służba Sejsmologiczna Meksyku powiadomiła, że w momencie zdarzenia w Madero nie odnotowano żadnej aktywności sejsmicznej. Nie było też żadnych bezpośrednich oznak, które mogłyby wskazywać na prawdopodobieństwo eksplozji.

Zawalił się fragment kamienicy w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE