Ksiądz wyprosił dzieci i rodziców z kościoła?! Afera na mszy świętej pod Wrześnią

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Ksiądz wyprosił dzieci i rodziców z kościoła?! Afera na mszy świętej pod Wrześnią

Skandal

Ksiądz wyprosił dzieci i rodziców z kościoła?! Afera na mszy świętej pod Wrześnią

2023-09-21 10:49

Afera na mszy świętej w Bardzie koło Wrześni (woj. wielkopolskie). Ksiądz Stanisław Trzepkowski miał wyprosić dziewczynkę i jej rodziców z kościoła. Wszystko z powodu tego, że dziecko zachowywało się głośno.

Bardo. Ksiądz wyprosił rodziców z dziećmi z kościoła?!

Do niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu. Podczas jednej z mszy świętej w Bardzie ksiądz odprawiający mszę poprosił dwie rodziny o opuszczenie kościoła. Całą sprawę opisali rodzice na jednej z grup na facebooku, a następnie do zainteresowanych stron dotarł portal radiowarta.pl.

- Moja córka nie płakała i nie krzyczała. Siedzieliśmy z córką z tyłu i zaczęła coś gaworzyć. Nagle ksiądz przed samym kazaniem zatrzymał mszę. Nie wiedzieliśmy, że to skierowane jest w naszym kierunku. Stwierdził, że dziecko nie jest zainteresowane kazaniem i jednoznacznie wyprosił nas do zakrystii lub na dwór, bo nie będziemy sobie przeszkadzać - powiedział ojciec dziewczynki w rozmowie z lokalnym portalem.

Portal radiowarta.pl informuje, że podczas tej samej mszy jeszcze jedno dziecko wraz z rodzicami musiało opuścić kościół.

Ksiądz komentuje sprawę

Głos w sprawie zabrał także sam zainteresowany, czyli ksiądz Stanisław Trzepkowski. Duchowny tłumaczył, że kośció jest "bardzo akustyczny i to przeszkadza w skupieniu".

Z relacji lokalnych mediów wynika, że rodzice po mszy zgłosili się do zakrystii, ale ksiądz nie chciał z nimi rozmawiać. Ten tłumaczył, że prosił, aby para poczekała, bo musiał pożegnać pielgrzymów.

Ksiądz Tomasz zginął przez sedes ustawiony na środku jezdni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE