Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu ma skrócić kolejki na izbie przyjęć. Dzięki prywatnemu inwestorowi

2022-12-15 15:40
Szpital
Autor: Unsplash

Nowa siedziba Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu pierwotnie nie pomogła w tym, by kolejki się zmniejszyły. Problem nadal stanowiły braki kadrowe personelu, w szczególności pediatrów. Teraz, według informacji poznańskiej Gazety Wyborczej ma się to zmienić.

Prywatna spółka pomoże szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

Jak ustalili dziennikarze Gazety Wyborczej, 30 grudnia ma ruszyć pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci. Ma się to stać dzięki prywatnej spółce - Lekarze Medycyny Ratunkowej. Zrzesza ona 26 pracowników, którzy wspomogą zarówno SOR dziecięcy, jak i izbę przyjęć.

Wszystko dla małych pacjentów WCZD

Ta zmiana oznaczać ma poprawę dla dzieci, które będą leczyły się w szpitalu dziecięcym. Więcej lekarzy, oznacza szybszą obsługę, a co za tym idzie bardziej skuteczną w ratowaniu najmłodszych pacjentów szpitala.

Lekarze Medycyny Ratunkowej pomocni dla szpitala dziecięcego w Poznaniu

Spółka zarządzająca od przedostatniego dnia 2022 roku Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Izbą Przyjęć Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu ma zrządzać także wieczorową, weekendową i świąteczną opieką doraźną. Efekty współpracy są już widoczne, gdyż pierwsi lekarze LMR pomagają na izbie przyjęć i daje to pożądany efekt.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE