Nowy mural na murach szpitala dziecięcego w Poznaniu. Szpital im. Jonschera nabrał kolorów

2022-11-08 11:59
Mural na budynku szpitala - Poznań
Autor: Szymon Miś Mural na budynku Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera

Na murach Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera pojawił się nowy mural. Jak przystało na szpital dziecięcy jest na nim wiele magii, widnieje na nim postać, jak z kreskówki. Mural jest widoczny na rogu ulic Szpitalnej i Bukowskiej. Autorem muralu jest znany polski artysta światowej klasy - Tomasz Sętowski.

Magiczna ściana szpitala

Mural przedstawia kobietę, królową siedzącą na tronie, która w dłoni ma logo Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, oraz poniżej znajduje się numer KRS do przekazywania 1 procenta podatku. Fundacja ta była uczestnikiem powstawania nowego oddziału Szpitala Klinicznego. Suknię tej kobiety tworzą budynki miejskie, oraz różne stwory i inne bajkowe postacie.

Mural na budynku szpitala - Poznań
Autor: Szymon Miś Mural na budynku Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera

Inspiracją do stworzenia tego muralu był obraz pt. "Cesarzowa Baśniowych Opowieści", który jednak zmodyfikowano tak, by uśmiech bohaterki obrazu był bardziej przyjazny dla przejezdnych, oraz przede wszystkich dzieci, które w tym szpitalu przebywają. Mural jest niewątpliwie urozmaiceniem szarych, szpitalnych murów, które nie wzbudzają zaufania, oraz pogody ducha u dzieci, szczególnie zmagające się z często ciężkimi przypadkami chorób onkologicznych, przez co potrzebują pozytywnych bodźców, by móc szybciej wyzdrowieć i stanąć na nogi.

Sonda
Czy podobają Ci się bajkowe murale w Poznaniu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE