Wagon wypadł z toru! Wstrzymany ruch pociągów na trasie Poznań - Szczecin

2022-09-29 7:52
Wagon wypadł z toru! Wstrzymany ruch pociągów na trasie Poznań - Szczecin
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wagon wypadł z toru! Wstrzymany ruch pociągów na trasie Poznań - Szczecin

Niebezpieczne zdarzenie na trasie kolejowej Poznań - Szczecin. Podczas robót na szlaku Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru. Na miejscu pracują służby techniczne.

Wstrzymany ruch pociągów na trasie Poznań - Szczecin

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Jak poinformował PAP w czwartek rano Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., „dziś o godzinie 3, podczas prowadzenia prac inwestycyjnych na szlaku Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru”. Dodał, że obecnie na miejscu pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma też zagrożenia dla środowiska. Przyczyny zdarzenia ma ustalić specjalna komisja.

Pietrzykowski wskazał, że z powodu zdarzenia ruch pociągów został wstrzymany. Jak podał, „pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stację Rzepin. Za pominięte stacje i przystanki przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Za pociągi regionalne Polregio wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Krzyż – Choszczno”.

CZYTAJ: Tramwaje znowu pojadą inaczej. Poznaniacy muszą przyzwyczaić się do zmian

- Dla zapewnienia sprawnej komunikacji PLK pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Powołano zespół koordynujący działania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu wagonu i sprawdzeniu stanu infrastruktury – zaznaczył Pietrzykowski.

Dodał, że podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji. informacje o kursowaniu pociągów są także na stronie www.portalpasazera.pl i aplikacji Portal Pasażera.

Ścisk w pociągu PKP
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE