W weekend polewaczki wyjadą na ulicę Poznania

2021-06-18 10:08
W weekend polewaczki wyjadą na ulice Poznania
Autor: ZDM Poznań W weekend polewaczki wyjadą na ulice Poznania

W najbliższych dniach temperatury w Poznaniu będą się utrzymywać powyżej 30 stopni Celsiusa. Dlatego też w najbliższy weekend jezdnie będą zmywane wodą.

Polewanie ulic wodą powoduje nie tylko schładzanie ich nawierzchni, ale także zmniejszanie temperatury powietrza w najbliższej okolicy. Spłukiwane są również pyły z nawierzchni jezdni co pozytywnie wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy.

W najbliższą weekend, 19 i 20 czerwca, na poznańskie ulice wyjedzie dziewięć polewaczek. Przejadą niemal 100 kilometrów po 169 ulicach. Polewane będą ulice znajdujące się w ścisłej zabudowie, a więc przede wszystkich te na Starym Mieście, a także na Łazarzu, Wildzie i Jeżycach oraz w rejonie Śródki. Prace będą prowadzone w godzinach porannych – od 7 do 11.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE