Zawodnicy Lecha Poznań cieszą się z gola podczas meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy z Ruchem Chorzów

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Udana sobota! Lech ogrywa Ruch, Warta pokonuje Widzew!

2023-11-04 21:55

W sobotę rozegrane zostały trzy spotkania w ramach 14. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Był to niezwykle udany dzień dla poznańskich drużyn. Lech wygrał u siebie z Ruchem Chorzów, natomiast Warta ograła w Łodzi Widzew.

Lech wygrał przy Bułgarskiej. W końcu ligowe trzy punkty!

Lech Poznań przystępował do meczu z Ruchem jako faworyt. Jednak kibice Kolejorza mogli mieć obawy, ponieważ ostatnie dwa mecze ligowe Kolejorz zremisował, chociaż wygrana w nich była na wyciągnięcie ręki. Tym razem jednak pechowy scenariusz się nie powtórzył. Lech Poznań pewnie przy Bułgarskiej pokonał Ruch Chorzów 2:0.

Lech wygrał pewnie, chociaż pierwszą bramkę udało się strzelić dopiero w 36. minucie. Podanie Karlstroma pewnie wykorzystał Mikael Ishak i Lech schodził na przerwę z prowadzeniem. Druga połowa rozpoczęła się od podwyższenia wyniku. W 53. minucie podanie Ishaka wykorzystał Velde i było 2:0. W tym momencie kibice Lecha mogli nieco odetchnąć. Ciężko było spodziewać aby beniaminek zdołała w Poznaniu strzelić dwie bramki. Wynik meczu już do końca nie uległ zmianie. Lech zainkasował trzy punkty!

Wygrana cieszy i jest bardzo cenna. Dzięki temu Kolejorz awansował na drugą pozycję w ligowej tabeli. Lech ma swoim koncie 28 oczek i traci jeden punkt do lidera z Białegostoku. Jednak to jeszcze nie koniec 14. kolejki. W niedzielę czekają nas mecze drużyn z czuba tabeli. Śląsk Wrocław zagra u siebie z ŁKS-em, Raków zagra w Częstochowie z Zagłębiem, natomiast Legia pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mikael Ishak (36-głową), 2:0 Kristoffer Velde (53).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Kacper Michalski, Miłosz Kozak.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 24 086.

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Miha Blazic, Antonio Milic, Elias Andersson - Adriel Ba Loua (80. Ali Gholizadeh), Nika Kwekweskiri (80. Filip Szymczak), Filip Marchwiński, Jesper Karlstroem, Kristoffer Velde (66. Filip Wilak) - Mikael Ishak.

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Kacper Michalski (63. Łukasz Moneta), Konrad Kasolik, Maciej Sadlok, Mateusz Bartolewski, Tomasz Wójtowicz - Juliusz Letniowski (63. Michał Feliks), Tomasz Swędrowski (83. Tomasz Foszmańczyk), Tomas Podstawski (73. Patryk Sikora), Miłosz Kozak (83. Bartłomiej Barański) - Daniel Szczepan.

Cenne trzy punkty Warty Poznań! Widzew pokonany!

Przed meczem w Łodzi tylko punkt dzielił oba zespoły. W nieco lepszej sytuacji był Widzew, ale w jego składzie brakowało w sobotę kilku podstawowych zawodników. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando łodzian, jednak dopiero po kwadransie gry udało im się poważniej zagrozić bramce głęboko broniących się gości. Gospodarze przeważali, ale to piłkarze Warty okazali się skuteczniejsi. W 20. minucie po stracie piłki w środku pola, w pole karne Widzewa wbiegł Kajetan Szmyt i mimo przewagi liczebnej łodzian wyłożył piłkę Węgrowi Martinowi Eppelowi, który zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie. To była w zasadzie jedyna okazja podopiecznych Dawida Szulczka w pierwszej połowie. Do ataku rzucili się bowiem piłkarze z Łodzi i szybko mogli doprowadzić do wyrównania. W 22. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Sanchez, a w jeszcze lepszej - po odbiciu piłki przez Jędrzeja Grobelnego - Ernest Terpiłowski i Rondic, którzy nie zdołali jednak oddać strzału.  Kolejne próby jednak niewiele dały.

na boisko. Nadal wyraźnie przeważali podopieczni trenera Daniela Myśliwca. Dopiero w drugiej części drugiej połowy poznaniacy zaczęli przekraczać linię środkową boiska. Do końca meczu nie udało im się jednak stworzyć okazji bramkowej. Za to w grze łodzian coraz częściej brakowało dokładności i pomysłu na znalezienie sposobu na szczelną obronę Warty.

Widzew Łódź - Warta Poznań 0:1 (0:1).

Bramki: Bramki: 0:1 Martin Eppel (20).

Żółta kartka - Warta Poznań: Filip Borowski, Jędrzej Grobelny.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 17 794.

Widzew Łódź: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Luis da Silva, Andrejs Ciganiks - Ernest Terpiłowski (62. Fabio Nunes), Dominik Kun (83. Ignacy Dawid), Fran Alvarez, Antoni Klimek (62. Dawid Tkacz) - Jordi Sanchez, Imad Rondic.

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Wiktor Pleśnierowicz, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru - Jakub Bartkowski, Miguel Luis (30. Filip Borowski, 71. Jakub Paszkowski), Niilo Maenpaa (71. Michał Kopczyński), Konrad Matuszewski - Kajetan Szmyt, Martin Eppel (71. Jakub Kiełb), Stefan Savic (57. Tomas Prikryl).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?