Jacek Jaśkowiak

i

Autor: UMP Jacek Jaśkowiak

Wybory samorządowe

To będzie łatwa kampania wyborcza dla Jacka Jaśkowiaka? Mamy komentarz politologa

2024-02-12 13:07

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. - Brak kontrkandydatów pokazuje słabość opozycji, a także umacnia pozycję Jacka Jaśkowiaka - twierdzi dr Andrzej Ranke z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Jedynym pytaniem jest to, czy uda mu się wygrać w pierwszej turze.

Jacek Jaśkowiak jedynym kandydatem na prezydenta Poznania. Kto stanie z nim do walki?

Jacek Jaśkowiak wciąż bez kontrkandydata w wyścigu o fotel prezydenta. Taka sytuacja powoduje, że obecny prezydent jest spokojny o wynik wyborczy. Niedawno przekonywał, że tylko Jadwiga Emilewicz z PiS może być trudnym przeciwnikiem. Wciąż nie wiadomo, czy to właśnie była wicepremier stanie w szranki z włodarzem miasta.

- Być może mieszkańcy są zadowoleni i te partie opozycyjne również. W tym momencie Poznań jest sprawnie zarządzany i nawet w tym trudnym minionym okresie udawało się wypracowywać kompromisy - mówi nam Jacek Jaśkowiak.

Jak przekonuje politolog dr Andrzej Ranke, Optymizm Jaśkowiaka jest uzasadniony, a brak kontrkandydatów pokazuje słabość opozycji.

- W takiej sytuacji te szanse Jacka Jaśkowiaka oczywiście rosną. Kwestią otwartą jest to, czy on wygra w pierwszej turze, czy drugiej, to oczywiście zależy od tego, kto będzie jego kontrkandydatem, ale myślę, że ta jego szczególna pozycja nie ulegnie zmianie - komentuje dr Andrzej Ranke.

Wybory samorządowe 2024. Do kiedy mogą się zgłaszać kandydaci?

Kandydatów do objęcia fotela prezydenta trzeba zgłosić najpóźniej do 14 marca. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia

Ile zarobił Jacek Jaśkowiak? Przejrzeliśmy jego oświadczenie majątkowe