Stal Mielec - Lech Poznań

Autor: PAP/Darek Delmanowicz Wisła Płock - Lech Poznań. Gdzie oglądać mecz PKO BP Ekstraklasy? Transmisja

Mecz niewykorzystanych szans. Kolejorz traci punkty w Mielcu

2023-01-27 22:30

Rozpoczęła się runda wiosenna PKO BP Ekstraklasy. Lech Poznań zmierzył się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Podopieczni Johna van den Broma nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Stal Mielec - Lech Poznań - relacja

Przed piątkowym meczem Stal Mielec i Lech Poznań byli sąsiadami w ligowej tabeli PKO BP Ekstraklasy. Obie ekipy dzielił zaledwie jeden punkt. Faworytem byli jednak poznaniacy, którzy - mimo dużej straty punktowej do Rakowa Częstochowa - ciągle wierzą w obronę tytułu mistrzowskiego.

W pierwszej połowie przeważali goście z Poznania. W 39. minucie wydawało się, że lechici otrzymają rzut karny. Arbiter spotkania pierwotnie stwierdził, że Kamil Kruk faulował Michała Skórasia i pokazał na jedenasty metr. Ostatecznie sędzia Paweł Raczkowski obejrzał powtórki, które wykazały, że obrońca Stali najpierw trącił piłkę, a dopiero potem nogę Skórasia.

W piątkowym starciu VAR nie był sprzymierzeńcem Kolejorza. W 60. minucie Joel Pereira dograł piłkę idealnie na głowę Mikaela Ishaka, a ten znalazł drogę do siatki bramkarza Stali. Po chwili okazało się, że Szwed był na minimalnym spalonym.

Lechici już do końca meczu nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali i obie ekipy podzieliły się punktami. - Szkoda, że nasza optyczna przewaga nie przełożyła się na bramkę. Pozostał wielki zawód - przyznał na antenie Canal+ obrońca Lecha, Bartosz Salomon.

Stal Mielec - Lech Poznań 0:0

Kiedy kolejny mecz Lecha Poznań?

Lech Poznań już za kilka dni będzie nadrabiał zaległości. Na środę (1 lutego) zaplanowano zaległy mecz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz uda się wtedy do Legnicy. Starcie Lech Poznań - Miedź Legnica rozpocznie się o godz. 19:00.

Czy wierzysz, że Lech Poznań jest w stanie obronić mistrzostwo Polski w sezonie 2022/23?