POSUM wejdzie do poznańskich szkół

i

Autor: Bartek Łojewski POSUM wejdzie do poznańskich szkół

Zdrowie

Specjaliści z POSUM wspomogą poznańskich uczniów. Nauczą gdzie szukać pomocy

2024-02-26 15:37

Psychologowie będą spotykać się na prelekcjach edukacyjnych z dziećmi i rodzicami. Będzie się można dowiedzieć między innymi, gdzie i jak zwrócić się o pomoc.

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i nastolatków. Darmowa pomoc dla poznańskich uczniów

Szacuje się, że co najmniej jedna trzecia młodych osób odczuwa samotność, dwie na pięć przynajmniej raz w życiu miało myśli samobójcze. Chcemy żeby te statystki się zmniejszyły mówi Konrad Zaradny, dyrektor POSUM:

- Zaoferujemy bezpłatnie wizyty u nas w ośrodku, właśnie w poradni zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, tak żeby te osoby, które wymagają wsparcia mogły za darmo u nas, na terenie ośrodka skorzystać. Jesteśmy na tyle ważną organizacją na mapie naszego miasta, że możemy dołożyć dużą cegiełkę do wsparcia tych młodych osób. Także będziemy tutaj patrzeć jakie są potrzeby, ile osób się do nas zgłosi i będziemy starać się wygospodarować jak największe środki, żeby tego wsparcia udzielić.

Specjaliści zaznaczają, że problem ten dotyczy coraz młodszych osób.

- W tym roku znowu podwoiła się liczba prób samobójczych wśród młodych ludzi. Problem obniżonego nastroju dotyka coraz młodszych osób. Problem dotyczy prawie każdego nastolatka. Szacuje się, że duży problem ma około 20% do 40% ludzi - powiedziała nam konsultant wojewódzki w dziedzinie psychologii klinicznej, Jadwiga Migaszewska-Majewicz.

Podczas zajęć zainteresowani dowiedzą się między innymi gdzie zgłosić się po pomoc. Pomoc w akcji zadeklarowała również młodzieżowa rada miasta. Poradnia zdrowia psychicznego przy POSUM dla dorosłych działa w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przychodnia chce żeby w przyszłości również dzieci mogły skorzystać z darmowej pomocy.​

Gwiazdy, które zmagały się z depresją