Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Poznań

SPORT

Problemy Lecha Poznań. Kolejorz na kilka tygodni traci ważnego piłkarza. Kontuzja Adriela Ba Louy

2023-12-05 11:37

Lech Poznań wygrał w Kielcach mecz toczony w zimowej scenerii. Choć zdobył 3 punkty, to stracił przy tym ważnego w ostatnich tygodniach zawodnika. Iworyjczyk Adriel Ba Loua odniósł kontuzję barku. Tego samego, który już leczył. Na boisko skrzydłowy ma wrócić dopiero w lutym.

Korona Kielce vs Lech Poznań. Mecz na śniegu dla Kolejorza

Atak zimy w Polsce przeszkodził w ligowym graniu. W Kielcach, mimo trudnych warunków atmosferycznych, mecz został jednak rozegrany. Lech Poznań wygrał 1:0 po golu z końcówki spotkania. Do bramki trafił Kristoffer Velde.

Kontuzja Adriela Ba Louy. Uraz barku i długa przerwa ważnego piłkarza Lecha Poznań. Kiedy Ba Loua wróci na boisko?

Z każdą minutą meczu warunki do gry stawały się coraz trudniejsze. W 24. minucie sztab szkoleniowy Kolejorza oraz fani drużyny z Poznania wstrzymali oddech. Bez kontaktu z rywalem na zmarzniętą murawę upadł bowiem Adriel Ba Loua. Stracił równowagę na śniegu. Przewracając się, wsparł się na ręce, co okazało się mieć fatalne skutki. Iworyjczyk odniósł kontuzję barku - tego samego, który już leczył przez długie tygodnie.

Choć szczegółowe badania wykluczyły najczarniejszy scenariusz, czyli operację i wielomiesięczną pauzę, to i tak Kolejorz stracił ważnego w ostatnich tygodniach piłkarza. - Do końca roku na pewno nie ujrzymy naszego piłkarza na boisku. W styczniu będzie przechodził intensywną rehabilitację, będzie pracował z fizjoterapeutami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku lutego będzie mógł wrócić do treningów z całym zespołem - stwierdził profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha Poznań, cytowany przez klubową stronę internetową.

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?