Ciekawostki

Które miasto w Lubuskiem ma największą powierzchnię? 10 największych miast w naszym województwie [LISTA]

Województwo lubuskie zajmuje 4,5 proc. powierzchni Polski. Na tym terenie znajduje się wiele lasów i jezior. Ten region skrywa w sobie nadal wiele ciekawostek. W naszym materiale skupimy się tym razem na miastach województwa lubuskiego. Które z nich są największe pod względem powierzchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Lubuskie jeziorami i lasami stoi

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2020 r. lasy pokrywały 49,3 proc. powierzchni całego województwa lubuskiego, co stanowi 710,3 tys. ha. To wyróżnia nasz region i jest często nazywany także Lubuskimi Mazurami.  Nic dziwnego, bowiem to tutaj znajduje się ok. 600 jezior. Wśród nich wyróżnia się wiele najpiękniejszych jezior w Lubuskiem. 

Miasta w woj. lubuskim. Które z nich jest największe

W województwie lubuskim w 2022 r. według GUS mieszkało 982 655 osób, co daje ok. 70,24 osób na kilometr kwadratowy. W województwie lubuskim są 43 miasta, w tym 2 miasta na prawach powiatu. Na jego terenie funkcjonują 82 gminy. A największym powiatem jest powiat żarski, który ma powierzchnię 1392,78 km2.

Które z lubuskich miast może pochwalić się największą powierzchnią? Sprawdźcie w naszej galerii.

Rejestracje pojazdów w Lubuskiem. Sprawdź czy znasz je wszystkie. QUIZ

Pytanie 1 z 12
Z którego powiatu jest rejestracja FGW?