Prawie tysiąc par wzięło ślub w 2022 roku w Poznaniu!

2022-12-30 12:02
obrączka
Autor: Pixabay

Niemal 1000 par zawarło związek małżeński w Poznaniu w mijającym roku. Narzeczeni pobierali się nie tylko w urzędzie, ale także w restauracjach czy przydomowych ogródkach.

Do końca 2022 roku udzielono 980 ślubów, z czego 570 konkordatowych. 126 ceremonii odbyło się poza urzędem, w miejscu wybranym przez narzeczonych. W mijającym roku udzielono niemal 40 ślubów więcej niż w 2021 roku i prawie 200 więcej niż w 2020 roku. 

Oprócz urzędu, śluby najczęściej odbywały się w restauracjach, hotelach, parkach, ogrodach przydomowych czy nad jeziorami. Wybrane miejsce musi zapewniać zachowanie uroczystej formy oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński. Musi być także zadaszenie oraz nagłośnienie. 

Na najbliższy rok zarezerwowano już około 400 terminów. 

Do tej pory śluby odbywały się w Wadze Miejskiej, jednak z uwagi na trwającą przebudowę płyty Starego Rynku, która uniemożliwia prowadzenie uroczystości w dotychczasowej lokalizacji, w marcu przeniesiono ceremonie do Biblioteki Raczyńskich przy pl. Wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE