Poznań zaciska pasa na święta. Iluminacje świąteczne znacznie skromniejsze!

2022-09-29 8:52
Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia
Autor: Poznan.pl Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

Świąteczne iluminacje będą w tym roku bardzo skromne. Z powodu trudnej sytuacji na rynku oraz wysokich cen energii miasto musi szukać oszczędności. ​O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Poznań zaciska pasa, nawet na święta. Choć Betlejem Poznańskie ma być zorganizowane w czterech lokalizacjach, to cała reszta będzie dużo skromniejsza. Chodzi na przykład o świąteczne dekoracje. ​ W tym roku rozświetlone będą tylko te miejsca, gdzie planowane są świąteczne wydarzenia: plac Wolności i Kolegiacki, rynek Łazarski oraz fragment św. Marcina. To stanowi zaledwie 10% dekoracji, które pojawiały się w mieście do tej pory!

Jednak nawet w czasach szalejącej drożyzny trudno sobie wyobrazić święta bez choinki. Ta miejska stanie na placu Kolegiackim. Wyposażona zostanie w oszczędny system oświetlenia ledowego, który pozwoli zminimalizować koszty.

- Koszty zużycia energii są niewielkie, oscylując w granicach 500 zł za miesiąc świecenia choinki, nawet biorąc pod uwagę wzrost cen energii od stycznia przyszłego roku.

- wyjaśnia Katarzyna Parysek-Kasprzyk z Urzędu Miasta Poznania.

Iluminacje nie dość, że będą skromniejsze, to będą nas cieszyć krócej niż dotychczas. Podziwiać je będzie można, nie jak w poprzednich latach do 2 lutego, ale zaledwie do 6 stycznia.

Sonda
Mniej świątecznych iluminacji w Poznaniu. To dobra decyzja?
Muzycy, którzy odeszli za wcześnie... (Avicii, Chada, XXXtentacion, Big Scythe) | ESKA XD - Ale to już było! #58
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE