Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

i

Autor: Poznan.pl Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

Poznań zaciska pasa na święta. Iluminacje świąteczne znacznie skromniejsze!

2022-09-29 8:52

Świąteczne iluminacje będą w tym roku bardzo skromne. Z powodu trudnej sytuacji na rynku oraz wysokich cen energii miasto musi szukać oszczędności. ​O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Poznań zaciska pasa, nawet na święta. Choć Betlejem Poznańskie ma być zorganizowane w czterech lokalizacjach, to cała reszta będzie dużo skromniejsza. Chodzi na przykład o świąteczne dekoracje. ​ W tym roku rozświetlone będą tylko te miejsca, gdzie planowane są świąteczne wydarzenia: plac Wolności i Kolegiacki, rynek Łazarski oraz fragment św. Marcina. To stanowi zaledwie 10% dekoracji, które pojawiały się w mieście do tej pory!

Jednak nawet w czasach szalejącej drożyzny trudno sobie wyobrazić święta bez choinki. Ta miejska stanie na placu Kolegiackim. Wyposażona zostanie w oszczędny system oświetlenia ledowego, który pozwoli zminimalizować koszty.

- Koszty zużycia energii są niewielkie, oscylując w granicach 500 zł za miesiąc świecenia choinki, nawet biorąc pod uwagę wzrost cen energii od stycznia przyszłego roku.

- wyjaśnia Katarzyna Parysek-Kasprzyk z Urzędu Miasta Poznania.

Iluminacje nie dość, że będą skromniejsze, to będą nas cieszyć krócej niż dotychczas. Podziwiać je będzie można, nie jak w poprzednich latach do 2 lutego, ale zaledwie do 6 stycznia.

Sonda
Mniej świątecznych iluminacji w Poznaniu. To dobra decyzja?
Muzycy, którzy odeszli za wcześnie... (Avicii, Chada, XXXtentacion, Big Scythe) | ESKA XD - Ale to już było! #58