Piekarz z Poznania doceniony przez Ukraińców!

i

Autor: FB/ Jacek Polewski

Poznań przekaże pomoc finansową do Charkowa. Organizacje polityczne jednogłośnie to poparły!

2022-10-11 11:56

Zaczęło się od wypiekania pieczywa na miejscu, później była budowa piekarni w Buczy, a teraz czas na pomoc finansową. Piekarz z Poznania ponownie angażuje się w pomoc Ukrainie. Tym razem wsparły go wspólnie wszystkie organizacje polityczne.

Poznań nie przestaje wspierać Ukrainy. Tym razem chodzi o pomoc finansową dla Charkowa. Pomysł przedstawił poznański piekarz, który wyruszył do Ukrainy w czasie wojny, by tam wypiekać pieczywo. Poparły go wszystkie polityczne ugrupowania. - Żeby nie tracić czasu na wysyłanie towarów ani nie tracić pieniędzy na przewożenie tych towarów, tylko wszystko zakupić na miejscu. Po pierwsze - wspieramy lokalną gospodarkę. Po drugie - to jest szybciej, wydajniej i taniej. To jest innowacyjny pomysł, może dlatego przekonał wszystkich, że to jest - tak po poznańsku - po prostu taniej. - mówi Jacek Polewski.

Politycy z Poznania współpracują z oddziałem Caritas pomagającym w Charkowie. Chodzi o opracowanie listy najpotrzebniejszych produktów, które w pakietach byłyby dostarczane do mieszkańców. Najpotrzebniejsze są kasze, makarony, konserwy oraz warzywa takie jak pyry czy cebula.

Na razie trwa omawianie szczegółów finansowej pomocy. Wiadomo, że miałaby być wypłacana w transzach. Nie wykluczone, że pierwsza darowizna zostanie wpłacona jeszcze w tym roku.

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz
Na tych drogach są UKRYTE LOTNISKA | ESKA XD - Prosto z salonu #59
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE