sklep Pepco

i

Autor: materiały prasowe sklep Pepco

Polska sieć dyskontów planuje podbić Niemcy. Otworzy tam dwa tysiące sklepów

2023-02-13 10:39

Polska sieć dyskontów Pepco jest niezwykle znana w Polsce. Jednak sieć z powodzeniem podbija także inne kraje Europy. Tym razem Pepco planuje wkroczyć na rynek niemiecki. Wejście polskiej sieci na niemiecki rynek nie zostało niezauważone przez niemiecką prasę.

Pepco zamierza zatrudnić w 2023 roku ponad 29 tys. nowych pracowników - podaje serwis Handel Extra. Obecnie sieć zatrudnia ponad 26 tys. osób w całej Europie. W Polsce sieć zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników. Jednak to nie koniec ekspansji sieci na inne kraje. Pepco zamierza otworzyć około dwóch tysięcy sklepów w Niemczech.

Wejście polskiej sieci na niemiecki rynek nie zostało niezauważone. Komentarza na ten temat udzielił nawet popularny niemiecki dziennik „Die Welt”. „W środku kryzysu. W segmencie, który generalnie uchodzi za przesycony i w którym sieci modowe takie jak Primark już nawet zamykają pierwsze sklepy albo całkowicie znikają z Niemiec, jak Orsay” – zauważa "Die Welt". Dziennik ocenia, iż wejście Pepco do Niemiec to bezpośredni atak na konkurencję, jaką jest KIK oraz Tedi. Te mają w Niemczech odpowiedni 2700 oraz 2500 sklepów.

Dziennik podkreślił, że planowane otwarcie aż 2 tys. filii robi wrażenie, szczególnie dlatego, że dzieje się to w środku kryzysu.

Sieć sklepów Pepco jest obecna w Polsce już od 20 lat, sklepy tej marki funkcjonują też w wielu krajach europejskich (Czechy, Słowacja, Rumunia, Słowenia, Litwa). Firma jest częścią południowoafrykańskiego koncernu Pepkor, do którego należy łącznie kilka tysięcy sklepów. Sieć działa w Afryce, Australii, Nowej Zelandii i Europie.

Co ciekawe, nie tak dawno pojawiła się informacja, iż niemiecka sieć handlowa Woolworth pojawi się w 2023 roku. Woolworth znany jest w Niemczech i planuje mocną ekspansję na Polskę. Sieć ma podobny asortyment, co sklepy takie jak Action czy Tedi, które od dawna są w Polsce. Woolworth oferuje m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz wyposażenie domu. Asortyment to ok. 6 tys. pozycji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE