Grupa SPEED z Kępna wyruszyła na łowy

i

Autor: KPP Kępno

PIRAT DROGOWY

Policja apeluje o wyobraźnię i rozwagę. Tym kierowcom ich zabrakło. Słono za to zapłacą

2023-07-21 13:48

5 tys. zł. Mandatem o takiej wysokości został ukarany kierowca Porsche, który pędził ponad 200 km/h po S8 w Wielkopolsce. Jeszcze szybciej jechał kierowca Audi! Ale on nie był recydywistą, więc zapłaci "tylko" 2,5 tys. zł. Konta obu zasiliło po 15 punktów karnych.

Recydywista pędził S8. Bardzo wysoki mandat i sporo punktów karnych

Tego samego dnia, również na drodze S8 w kierunku Warszawy, mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Porsche, którym kierował 44-letni mieszkaniec Głogowa. W tym przypadku przyczyną kontroli również było przekroczenie prędkości. Kierowca jechał z prędkością 202 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. - Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że kierujący ma już na swoim koncie wykroczenie związane z przekroczeniem prędkości, co wiązało się z faktem, że musi on zostać rozliczony w warunkach recydywy - relacjonuje st. sierż. Stramowski. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

Policja apeluje o zdrowy rozsądek

- Niestety, na drogach naszego powiatu nie brakuje amatorów szybkiej jazdy - relacjonuje policjant z Kępna. - Policjanci Ruchu Drogowego po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń i warunków ruchu. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków - uczula st. sierż. Rafał Stramowski.

Kradzież auta, pościg i strzały! Ale akcja Wielkopolskiej Policji