Pierwszy park iluminacji w Poznaniu już działa! [CENY,GODZINY OTWARCIA]

2021-10-29 10:09

Takie atrakcji jeszcze w Poznaniu nie było. Lumina Park Magiczny Las mieści się w ogrodzie dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego. Zazwyczaj o tej porze świecił pustkami ze względu na ciemność i niskie temperatury. Efektowne iluminacje mają przyciągnąć zwiedzających.

Park dendrologiczny to miejsce uwielbiane przez poznaniaków. Przez swój naukowy charakter zgromadziło mnóstwo egzotycznych i niewidocznych na co dzień gatunków roślin. W lecie to świetne miejsce, by uciec od zgiełku miasta i obcować z naturą. Jednak jesienią i zimą brakuje śmiałków, by spędzać tam czas. Szybko robi się ciemno, zwłaszcza między drzewami. Do tego temperatura, która zachęca raczej do pozostania w domu. Park iluminacji ma przyciągnąć zwiedzających do ogrodu dendrologicznego.

Dawid Kwiatkowski z piosenką Bez ciebie. Romantyczna wersja w ESKA Live!

Park iluminacji w Poznaniu już otwarty

To pierwsza taka atrakcja. Do jej stworzenia zużyto pół miliona punktów świetlnych oraz 50 kilometrów przewodów! Na zwiedzających czeka 1,5-kilometrowa ścieżka, na której znajdą nie tylko imponujące, podświetlone obiekty, ale również tablice edukacyjne.

Do dyspozycji chętnych jest również mapka, a w niej zagadki - dla dużych i małych.

- O tej porze roku tu było pusto. Wiele ogrodów dendrologicznych jest zamykanych na zimę. Jest zimno, ciemno, nie ma ani kwiatków, ani zielonych części roślin. Mamy nadzieję, że ten park iluminacji odwróci ten trend.

Mówi Krzysztof Szoszkiewicz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Park iluminacji w Poznaniu: ceny i godziny otwarcia

Żeby Magiczny Las robił wrażenie, musi być ciemno. A ta pora zmienia się wraz z upływem czasu. Dlatego godziny otwarcia również są płynne. Zasadniczo jest to 15 minut, po zachodzie słońca. 29.10 otwarcie następuje o 17:40. Po zmianie czasu będzie to 16:40.

Ceny:

         Poniedziałek-czwartek:

Ulgowy: 23 zł

Normalny: 26 zł

Rodzinny: 89 zł

         Piątek - niedziela:

Ulgowy: 26 zł

Normalny: 29 zł

Rodzinny: 99 zł

Wejście do parku iluminacji jest od ulicy Warmińskiej lub Wojska Polskiego, przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE