Palmiarnia Poznań: Godziny otwarcia, ceny biletów, limity osób! [INFORMATOR]

2021-03-08 17:00 DR
Palmiarnia Poznańska
Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Palmiarnia Poznańska

Palmiarnia poznańska cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Szczególnie w weekendy w parku Wilsona pojawiają się prawdziwe tłumy poznaniaków, którzy czekają nawet kilkadziesiąt minut na wejście do środka. Palmiarnia Poznań - godziny otwarcia, ceny biletów, limity osób… Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w jednym miejscu! Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

Spis treści

  1. Palmiarnia Poznań: Godziny otwarcia
  2. Palmiarnia Poznań: Ceny biletów
  3. Palmiarnia Poznań: Limity osób i ograniczenia 
  4. Palmiarnia Poznań: Jak dojechać? 

Palmiarnia poznańska to w ostatnim czasie jedno z najpopularniejszych miejsc jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Mieszkańcy przez pandemię i zamknięcie innych obiektów, w których można spędzić wolny czas, szczególnie w weekendy tłumnie ruszają na spacery alejkami palmiarnii. Trzeba jednak pamiętać, że w obiekcie obowiązują limity osób spowodowane pandemią koronawirusa. Stąd też - szczególnie w soboty i niedziele - w parku Wilsona można zobaczyć sporą grupę osób, która potrafi czekać nawet kilkadziesiąt minut na wejście do palmiarnii poznańskiej. Jakie są limity osób? Ile kosztują bilety i jakie są godziny otwarcia? Na naszej stronie internetowej prezentujemy Wam informator, w którym znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące działalności palmiarnii poznańskiej. 

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

Palmiarnia Poznań: Godziny otwarcia

Od 1 marca Palmiarnia jest otwarta dla zwiedzających:

  • od wtorku do soboty w godzinach 9:00-17:00 (kasa do 16:00)
  • w dni świąteczne i niedziele w godzinach 09:00-18:00 (kasa do 17:00)

Palmiarnia Poznań: Ceny biletów

  • normalny: 12,00 zł
  • ulgowy: 8,00 zł *)
  • dzieci do lat 3.: wstęp bezpłatny

*)Do ulgi uprawnieni są: dzieci powyżej 3. roku życia, uczniowie szkół na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, studenci oraz doktoranci na podstawie ważnej legitymacji studenckiej/doktoranckiej, uczniowie i studenci zagranicznych szkół na podstawie ważnej legitymacji ISIC, osoby z niepełnosprawnością na podstawie legitymacji lub orzeczenia, emeryci i renciści, posiadacze Poznańskiej Karty Turystycznej oraz Poznańskiej Złotej Karty Seniora.

Opłata za szatnię: 2,00 zł (tylko gotówką)

Palmiarnia Poznań: Limity osób i ograniczenia 

Obecnie limit osób w palmiarnii poznańskiej wynosi 46 osób. Zwiedzający powinni dezynfekować ręce przy wejściu do budynku oraz dodatkowo robić to przy przejściach do pawilonów. Trzeba pamiętać również o 1,5 metrowym dystansie. Oczywiście obowiązuje też nakaz zakrywania nosa i ust na terenie całego obiektu. 

Zakrywanie twarzy w temperaturach i wilgotności panującej w pawilonach palmiarnii może w niektórych przypadkach negatywnie wpłynąć na stan zdrowia

informuje dyrekcja palmiarnii i apeluje do zwiedzających o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Palmiarnia Poznań: Jak dojechać? 

Palmiarnia Poznań znajduje się w samym centrum Łazarza, czyli urokliwej, bardzo klimatycznej dzielnicy Poznania. Najlepiej dojechać tam od strony ulicy Matejki. Można to zrobić samochodem, ale także autobusami komunikacji miejskiej.