Hubert Hurkacz

Autor: EPA/ISABEL INFANTES

Obyło się bez niespodzianki. Hurkacz w 3. rundzie Wimbledonu!

2023-07-06 14:17

Hubert Hurkacz w 3. rundzie Wimbledonu. Polski tenisista wygrał z Brytyjczykiem Janem Choinskim 6:4, 6:4, 7:6 (7-3). Spotkanie trwało dwie godziny i siedem minut. Mecz miał odbyć się w środę, jednak z uwagi na opady deszczu przełożono go na czwartkowe popołudnie.

Hurkacz rozstawiony jest z numerem 17. Mający polskie korzenie Choinski natomiast na liście ATP zajmuje dopiero 164. miejsce i w turnieju znalazł się dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów. Podopieczny trenera Craiga Boyntona nie miał wcześniej okazji z nim grać. Spotkanie w ramach 2. rundy Wimbledonu było więc pierwszym przeciwko sobie dla obu.

Wimbledon 2023. Hubert Hurkacz zagra w 3. rundzie!

Hubert Hurkacz był zdecydowanym faworytem spotkania. Polak wywiązał się z tej roli bardzo dobrze i pewnie wygrał 6:4, 6:4, 7:6.

W pierwszych dwóch setach wystarczyło jedno przełamanie i utrzymanie własnego serwisu do wygrania. W trzecim secie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Lepiej z presją poradził sobie Polak, który wygrał cały mecz i awansował do 3. rundy!