Nowy program mieszkaniowy miasta! Na Strzeszynie powstanie 550 mieszkań pod klucz

2023-01-13 14:37
PTBS
Autor: PTBS

Na Strzeszynie powstanie 550 mieszkań pod klucz! W naborze na I etap inwestycji, czyli 199 mieszkań, które są już budowane, zakwalifikowano ponad 330 chętnych.

Nowy program mieszkaniowy miasta! Na Strzeszynie powstanie 550 mieszkań pod klucz. W naborze na I etap inwestycji, czyli 199 mieszkań, które są już budowane, zakwalifikowano ponad 330 chętnych. Nabór na pozostałe mieszkania będzie możliwy po rozstrzygnięcia przetargu. Najemcy muszą się zakwalifikować do programu.

- Nie można posiadać innego tytułu do mieszkania na terenie Miasta Poznania, a także trzeba się mieścić w określonych widełkach dochodowych

mówi nam Andrzej Konieczny z Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na przykład, gdy chcielibyśmy teraz wynająć mieszkanie od PTBS-u w pojedynkę musielibyśmy zarabiać od 2340 złotych do 4600.

- Trzeba wpłacić, żeby tam zamieszkać, maksymalnie, bo jeszcze tej kwoty dokładnej nie znamy, 20 % partycypacji, czyli 20 % kosztów samego wybudowania tych mieszkań. Oprócz tego kaucja i czynsz.

Czynsz wynosił będzie maksymalnie 24 złote za metr kwadratowy. Umowa zawierana jest na 15 lat z możliwością przedłużenia. Gdy zrezygnujemy z najmu, zostaną nam zwrócone pieniądze, które wpłaciliśmy, czyli tak zwana partycypacja.

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE