Islam

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Niemieckie dzieci przechodzą na islam. Dlaczego? Nie chcą się wyróżniać w szkole

2024-04-24 9:51

Coraz więcej rodziców w Niemczech zwraca się do poradni, ponieważ ich wyznające chrześcijaństwo dzieci chcą przejść na islam, "aby nie być już outsiderami w szkole" - informuje we wtorek portal tabloidu "Bild", powołując się na urzędnika ds. bezpieczeństwa.

"Bild": niemieccy uczniowie przechodzą na islam

- Ze względu na wysoki poziom imigracji w ciągu ostatnich ośmiu lat odsetek muzułmańskiej młodzieży i dzieci w szkołach znacznie wzrósł. Wiele tych dzieci pochodzi przy tym z głęboko religijnych rodzin - zwraca uwagę rozmówca gazety.

Według urzędnika, jeśli dziewczęta w szkole zachowują się "zbyt zachodnio" w oczach muzułmańskiej młodzieży (...) uczniowie uważają, że muszą bronić honoru i upominać dziewczęta, aby zachowywały się jak pobożne muzułmanki. Pojawia się również presja rówieśników, chęć przynależności - zauważa, dodając, że "na podwórkach szkolnych wyłaniają się prawdziwe równoległe społeczeństwa".

W dużych miastach istnieją obecnie szkoły, w których odsetek muzułmańskich uczniów znacznie przekracza 80 proc. - pisze "Bild", wymieniając Berlin, Frankfurt, Offenbach, Duisburg czy Essen. Według ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badań Kryminologicznych Dolnej Saksonii (KFN) większość muzułmańskich uczniów (67,8 proc.) deklaruje, że "zasady Koranu są (...) ważniejsze niż prawo obowiązujące w Niemczech" - przypomina gazeta.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Warto przypomnieć, że w Poznaniu każdego roku wydawany jest "Kalendarz trzech religii". Jak on wygląda?