Czesław Michniewicz - zarobki, drużyny, wiek, osiągnięcia, rodzina, Polska, taktyka

i

Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS Czesław Michniewicz - zarobki, drużyny, wiek, osiągnięcia, rodzina, Polska, taktyka

Mundial 2022. Jak będzie wyglądać kadra na mistrzostwa świata w Katarze? Oto wybrańcy Michniewicza

2022-10-20 14:07

Mundial 2022. W czwartek Czesław Michniewicz ogłosił szeroką kadrę na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Selekcjoner zrobił to podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbywa się w Zakopanem.

Kadra na mundial w Katarze

Mistrzostwa świata 2022 w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy uczestnicy muszą do piątku (21 października) ogłosić szeroką kadrę na mundial w Katarze. Według wytycznych FIFA na liście powinno znajdować się maksymalnie 55 zawodników, w tym czterech bramkarzy. Kadrę Polski na mundial 2022 poznaliśmy w czwartek (20 października) po godzinie 14:00. Selekcjoner Czesław Michniewicz przedstawił swoich wybrańców podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbywa się w Zakopanem.

Szeroka kadra na mundial 2022

Na liście znalazło się 47 zawodników. - Początkowo chcieliśmy powołać mniej zawodników. Uznaliśmy wspólnie ze sztabem, żeby kadra była liczniejsza, aby mieć pole manewru - przyznał selekcjoner Michniewicz.

  • Bramkarze: Drągowski, Grabara, Majecki, Skorupski, Szczęsny
  • Obrońcy: Bednarek, Bereszyński, Bochniewicz, Cash, Dawidowicz, Glik, Gumny, Helik, Jędrzejczyk, Karbownik, Kędziora, Kiwior, P. Kun. Nawrocki, Puchacz, Reca, Wieteska, Zalewski.
  • Pomocnicy: Bielik, Dziczek, Frankowski, Góralski, Grosicki, Jóźwiak, J. Kamiński, Klich, Kozłowski, Krychowiak, Linetty, Łęgowski, Piotrowski, Skóraś, D. Szymański, S. Szymański, Zieliński, Żurkowski.
  • Napastnicy: A. Buksa, Kownacki, Lewandowski, Milik, Piątek, Świderski.

Kadra na mistrzostwa świata 2022

Ostatecznie w kadrze na mundial 2022 znajdzie się 26 piłkarzy, w tym minimum trzech bramkarzy. Kiedy poznamy ostateczną listę na mundial? Każda federacja ma czas na zgłoszenie zawodników do 14 listopada. Selekcjoner Michniewicz ma odsłonić karty 10 listopada w Warszawie. Cztery dni później rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji przed mundialem.

Mundial 2022. Terminarz meczów reprezentacji Polski

Mistrzostwa świata 2022 w Katarze rozpoczną się 20 listopada. Biało-czerwoni trafili do grupy C, w której zagrają z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Jak wygląda terminarz meczów reprezentacji Polski?

  • 22 listopada, godz. 17:00 Polska - Meksyk
  • 26 listopada, godz. 14:00 Polska - Arabia Saudyjska
  • 30 listopada, godz. 20:00 Polska - Argentyna
Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Jan Tomaszewski radzi Czesławowi Michniewiczowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE