Maturzyści będą się uczyć stacjonarnie od marca ? Kuratorium przeprowadziło ankietę

2021-02-23 16:30 OS
Rozprawka trudna, ale matura do zdania. Maturzyści z Lublina po pierwszym egzaminie
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/F1Digitals

Powrót maturzystów do szkół - i to już w marcu - rekomenduje ministerstwu wielkopolskie kuratorium oświaty. Chce tego większość uczniów i dyrektorów szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powrót maturzystów do szkół już w marcu rekomenduje wielkopolskie kuratorium oświaty. Chcą tego trzy czwarte uczniów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości i 91 procent dyrektorów. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej w szkołach średnich.

Uczniowie, będąc na nauczaniu zdalnym, w dużej mierze są zdani na umiejętności pracy samodzielnej, może chcieliby jeszcze trochę poleniuchować. Natomiast nauczyciele mają doświadczenie i wiedzą, jaki jest poziom przygotowania uczniów w tej chwili.

Mówi Aleksandra Kuź, wielkopolska wicekurator oświaty. Ankiety przeprowadzono w co dziesiątej szkole ponadpodstawowej w Wielkopolsce. Rekomendację na ich podstawie kuratorium przekaże teraz Ministerstwu Edukacji i Nauki.

Nikt przez ten cały okres od początku epidemii nie pytał opinii publicznej o to, jakie ma zdanie. Dla mnie było zdziwieniem, że taka ankieta była w ogóle rozpropagowana. To nie od nich zależy chyba, żeby wrócić do nauczania stacjonarnego, a od ekspertów i rządu. Może ktoś już podjął decyzję i teraz chce potwierdzenia. 

Mówi Małgorzata Kowzan, prezes okręgu wielkopolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Decyzję o powrocie do nauki stacjonarnej rząd uzależnia od statystyk zakażeń koronawirusem. Jak na razie - liczba infekcji wzrasta.

Aleksander Doba nie żyje