Maturzyści będą się uczyć stacjonarnie od marca ? Kuratorium przeprowadziło ankietę

2021-02-23 16:30
Rozprawka trudna, ale matura do zdania. Maturzyści z Lublina po pierwszym egzaminie
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/F1Digitals

Powrót maturzystów do szkół - i to już w marcu - rekomenduje ministerstwu wielkopolskie kuratorium oświaty. Chce tego większość uczniów i dyrektorów szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powrót maturzystów do szkół już w marcu rekomenduje wielkopolskie kuratorium oświaty. Chcą tego trzy czwarte uczniów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości i 91 procent dyrektorów. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej w szkołach średnich.

Uczniowie, będąc na nauczaniu zdalnym, w dużej mierze są zdani na umiejętności pracy samodzielnej, może chcieliby jeszcze trochę poleniuchować. Natomiast nauczyciele mają doświadczenie i wiedzą, jaki jest poziom przygotowania uczniów w tej chwili.

Mówi Aleksandra Kuź, wielkopolska wicekurator oświaty. Ankiety przeprowadzono w co dziesiątej szkole ponadpodstawowej w Wielkopolsce. Rekomendację na ich podstawie kuratorium przekaże teraz Ministerstwu Edukacji i Nauki.

Nikt przez ten cały okres od początku epidemii nie pytał opinii publicznej o to, jakie ma zdanie. Dla mnie było zdziwieniem, że taka ankieta była w ogóle rozpropagowana. To nie od nich zależy chyba, żeby wrócić do nauczania stacjonarnego, a od ekspertów i rządu. Może ktoś już podjął decyzję i teraz chce potwierdzenia. 

Mówi Małgorzata Kowzan, prezes okręgu wielkopolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Decyzję o powrocie do nauki stacjonarnej rząd uzależnia od statystyk zakażeń koronawirusem. Jak na razie - liczba infekcji wzrasta.

Aleksander Doba nie żyje

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE