Jeden punkt cieszy? Lech remisuje w Lubinie, chociaż pół meczu grał w osłabieniu

2023-08-06 19:36

W Lubinie doszło do hitowego starcia początku sezonu. Przy komplecie publiczności Zagłębie Lubin podejmowało Lecha Poznań. Lech po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrał. Kolejorz zremisował 1:1, jednak całą drugą połowę grał w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Radosław Murawski.

W niedzielę, w ramach 3. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy, Lech Poznań pojechał na mecz do Lubina na starcie z Zagłębiem. Obie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły sezon, bilety na mecz wyprzedano wszystkie, więc zapowiadało się piłkarskie święto w Lubinie

Zagłębie Lubin - Lech Poznań: Kolejorz traci punkty w Lubinie

Pierwsza połowa dostarczyła kibicom wiele emocji. Obie drużyny grały ofensywną piłkę. Mecz mógł się podobać. Zagłębie wyszło na prowadzenie w 41. minucie. Tomasz Makowski oddał strzał zza pola karnego, Filip Bednarek sparował piłkę przed siebie, do niej dopadł Dawid Kurminowski i tym oto sposobem Zagłębie wyszło na prowadzenie. Druga połowa rozpoczęła się bardzo pechowo. W 50. minucie czerwoną kartkę ujrzał Radosław Murawski. Pierwotnie zobaczył on kartkę koloru żółtego, jednak po konsultacji z VAR-em sędzia zmienił zdanie. To dodało skrzydła Zagłębiu które ruszyło do dalszych ataków.

Mimo tego Zagłębie wyniku nie podwyższyło. Szczęście jednak do Kolejorza się uśmiechnęło. W 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piłką minął się bramkarz Zagłębia, Szymon Weirauch, piłkę do siatki pewnie wpakował Miha Blazić. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Lech Poznań zremisował w Lubinie.

Lech i Zagłębie z dorobkiem siedmiu punktów są liderami PKO Ekstraklasy.

Z perspektywy drugiej połowy kibice Lecha mogą być zadowoleni. Przez pół meczu Kolejorz grał w osłabieniu z dobrze dysponowanym rywalem. Teraz czekamy na czwartek. W ramach 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, Lech Poznań zmierzy się ze Spartakiem Trnava.

KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dawid Kurminowski (41), 1:1 Miha Blazic (76-głową).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Pieńko, Bartłomiej Kłudka, Damian Dąbrowski, Kacper Chodyna; Lech Poznań: Mikael Ishak, Antonio Milic, Filip Bednarek. Czerwona kartka – Lech Poznań: Radosław Murawski (50-faul).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).

Widzów: 15 813.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!