Lech Poznań - Pogoń Szczecin 27.02.2024

Autor: PAP/Paweł Jaskółka Na zdjęciu: Joel Pereira i Kamil Grosicki

Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Przegrana Lecha na koniec dogrywki ćwierćfinału Pucharu Polski

We wtorek, 27 lutego o 20:30 na Enea Stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu Lech zagrał swój ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. W Ekstraklasie Kolejorz wyprzedza Pogoń o jedno oczko. Lech Poznań kontrolował większą część spotkania. Jednak w końcowych minutach dogrywki to Pogoń strzeliła decydującą bramkę. Zobaczcie jak przebiegał ten mecz.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Relacja z meczu ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski

We wtorek, 27 lutego o 20:30 wybrzmiał pierwszy gwizdek drugiego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski. Na Enea Stadionie Lech Poznań podjął Pogoń Szczecin. W pierwszej połowie, choć to Kolejorz częściej był przy piłce, to więcej strzałów na bramkę wykonała Pogoń. Jednak żaden ze strzałów po obydwu stronach nie był nawet celny. Kolejorz dopiero w drugiej połowie przejął inicjatywę, po tym, jak początek spotkania zdominowała drużyna ze Szczecina.

Lech - Pogoń. Druga połowa także bez bramek. Dogrywka dla Szczecina

Druga połowa, podobnie jak pierwsza nie przyniosła rozstrzygnięcia w meczu. Choć w drugiej połowie Kolejorz miał kilka akcji, które mogły zakończyć się bramką, to znowu przy piłce częściej była Pogoń. O tym, kto wejdzie do półfinału, decydował następnie doliczony czas gry.

Pierwsza jego połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia, to Lech zaczął dominować to spotkanie. W 117. minucie piłka wpadła do bramki szczecinian, jednak była na spalonym. W 119. minucie Gamboa trafił do bramki Filipa Bednarka, powodując, że to jednak Pogoń trafia do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Kto już w półfinale Pucharu Polski?

Obok Pogoni Szczecin w półfinale we wtorek, 27 lutego stawił się także zespół Piasta Gliwice. Pokonali oni zeszłorocznych finalistów turnieju, Raków Częstochowa wynikiem 3:0. 28 lutego zostaną pozostałe mecze ćwierćfinałowe: Jagiellonia Białystok zmierzy się z Koroną Kielce, natomiast Wisła Kraków z Widzewem Łódź.

Zobaczcie, jak kibice Kolejorza bawili się na ostatnim meczu Lecha ze Śląskiem!

Świętokrzyskie. Mecz Korona Kielce - Lech Poznań w śnieżycy! Doping kibiców gospodarzy