Koronawirus w Poznaniu? Co się dzieje z chorym 26-latkiem?

2020-02-05 10:44
Koronawirus
Autor: Gerd Altmann, www.pixabay.com

Wczoraj do Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zgłosił się 26-letni mężczyzna, który obawiał się, że może być zarażony koronawirusem. Wrócił z Dubaju, gdzie przebywał przez 10 dni i miał styczność z Chińczykami.

Jak informuje portal SE, mężczyzna nie pozostał jednak w szpitalu, do którego się zgłosił. Został przetransportowany do specjalistycznej jednostki i trafił on na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. W trakcie transportu zastosowano dodatkowy element w postaci ochrony biologicznej ratowników medycznych.

Mam na myśli maski i okulary ochronne. To są procedury, które są stosowane przy podejrzeniu koronawirusa w Polsce. Pacjent również był zabezpieczony. Niczym innym się ten transport nie różnił.

- powiedział na antenie telewizji WTK Robert Judek, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Rzecznik powiedział również, że pacjent ma objawy podobne do grypy, jednak ze względu na możliwość pojawienia się koronawirusa, lepiej zachować jak największą ostrożność.

Jaki jest stan pacjenta? SE poinformował, że 26-latek został poddany badaniom i przebywa w izolatce. Na wyniki jeszcze trochę poczekamy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE