Nie ma powodu do paniki! Poznań przygotowany na koronawirusa! [KOMENTARZ]

2020-02-04 12:26
Koronawirus
Autor: www.poznan.pl

Miejskie służby i szpitale w pełnej gotowości! Jak zawiadamia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, miasto jest przygotowane na ewentualne pojawienie się koronawirusa!

Współpracujemy ze służbami miejskimi, jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalami, przedstawicielami lotniska i MTP. Nie ma powodów do paniki. Obecnie w Polsce nie potwierdzono obecności wirusa, nie ma więc powodów do niepokoju.

- mówi Wiktor Draber, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Poznaniacy zaniepokoili się możliwością pojawienia się w mieście wirusa m. in. w związku z rozpoczynającymi się dziś targami BUDMA, na które mieli przylecieć wystawcy z Chin. Planowana była obecność kilkudziesięciu wystawców, jednak przylot potwierdziło tylko 17 firm.

MTP wprowadziło szczególne środki bezpieczeństwa - w toaletach na terenie targów umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a w pawilonach rozwieszono oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w języku polskim, angielskim i chińskim.

Dobrze przygotowany jest też Port Lotniczy Poznań-Ławica pomimo tego, że lotnisko nie obsługuje bezpośrednich lotów z Chin.

Jesteśmy w stałym kontakcie z dużymi lotniskami, na których lądują pasażerowie zmierzający do Poznania. Współpracujemy z lotniskiem Chopina w Warszawie i z dużymi hubami lotniczymi w Monachium, Frankfurcie i Kopenhadze. W naszej hali przylotów pasażerowie mogą zaopatrzyć się w ulotki, które szczegółowo wyjaśniają zasady postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia, najważniejsze informacje zostały też wywieszone w widocznym miejscu. Mamy też do dyspozycji specjalne pomieszczenie, w którym pasażer z podejrzeniem koronawirusa może poczekać na przyjazd służb.

- mówi Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Jak się bronić przed koronawirusem. Według specjalistów na co dzień najlepiej często myć ręce wodą z mydłem albo odkażać je środkami na bazie alkoholu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE