Kiermasz „KOTCIUSZEK” już w ten weekend w Poznaniu. Upoluj ubrania i adoptuj kota!

2022-09-27 16:14
Kiermasz Kotciuszek Poznań
Autor: Fundacje Animal Security

Rusza piąta edycja kiermaszu „Kotciuszek” organizowanego przez Fundacje Animal Security. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 30 września i potrwa do soboty, 1 października. Można będzie upolować ubrania z drugiej ręki w niskich cenach i spędzić czas w towarzystwie kocich podopiecznych fundacji.

Kiermasz „Kotciuszek”. Pomóż kotom w potrzebie

W weekend poznaniacy będą mieli okazje uczestniczenia w piątej akcji Wielkiego Kiermaszu Odzieży Używanej i Nowej. Już w piątek, 30 września w godzinach od 17.00 do 20.00 oraz w sobotę, 1 października od 10.00 do 17.00 przy ulicy Grunwaldzkiej 248 rusza kiermasz „Kotciuszek”. Akcja ma na celu pomoc i wsparcie kocich podopiecznych Fundacji Animal Security. Cały dochód ze sprzedaży ubrań przeznaczony zostanie na potrzeby czworonogów.

Jesteśmy fundacją pomagającą zwierzętom często w naprawdę ciężkim stanie zdrowotnym. Niestety miasto Poznań nie wspiera nas zupełnie finansowo. Musimy opłacić lokal, który wynajmujemy od miasta, do tego dochodzą opłaty za prąd, wodę, jak i oczywiście koszty utrzymania zwierząt, leki oraz jedzenie. To wszystko kosztuje, dlatego od jakiegoś czasu organizujemy akcję „Kotciuszek”, dzięki której możemy zebrać środki dla naszych podopiecznych  – informuje Monika Czerwińska-Łyszczarz, jedna z organizatorek kiermaszu.

Koty, ubrania, kawa i domowej roboty ciasto

Podczas weekendowego kiermaszu można będzie kupić ubrania z drugiej ręki w symbolicznych cenach, napić się świeżo parzonej kawy i w towarzystwie kotów zjeść domowej roboty ciasto. – Poprzednie inicjatywy cieszyły się dużą popularnością, jest wiele osób, które regularnie biorą udział w kiermaszu. Jest to świetna inicjatywa dająca drugie życie ubraniom. Można pomóc zwierzakom kupując ubrania, można przynieść rzeczy na sprzedaż, a można po prostu przyjść pobawić się z kotkami i dać im odrobine miłości – mówi Pani Monika. – Dzięki kiermaszowi, co nas bardzo cieszy, wiele naszych kocich podopiecznych znalazło już dom. Ogromnie liczymy na to, że i w tej edycji znajdą się chętni na adopcje kociaka – dodaje.

Sonda
Wybieracie się na kiermasz "Kotciuszek"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE