Kiermasz Kotciuszek Poznań

i

Autor: Fundacje Animal Security

Kiermasz „KOTCIUSZEK” już w ten weekend w Poznaniu. Upoluj ubrania i adoptuj kota!

Rusza piąta edycja kiermaszu „Kotciuszek” organizowanego przez Fundacje Animal Security. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 30 września i potrwa do soboty, 1 października. Można będzie upolować ubrania z drugiej ręki w niskich cenach i spędzić czas w towarzystwie kocich podopiecznych fundacji.

Kiermasz „Kotciuszek”. Pomóż kotom w potrzebie

W weekend poznaniacy będą mieli okazje uczestniczenia w piątej akcji Wielkiego Kiermaszu Odzieży Używanej i Nowej. Już w piątek, 30 września w godzinach od 17.00 do 20.00 oraz w sobotę, 1 października od 10.00 do 17.00 przy ulicy Grunwaldzkiej 248 rusza kiermasz „Kotciuszek”. Akcja ma na celu pomoc i wsparcie kocich podopiecznych Fundacji Animal Security. Cały dochód ze sprzedaży ubrań przeznaczony zostanie na potrzeby czworonogów.

Jesteśmy fundacją pomagającą zwierzętom często w naprawdę ciężkim stanie zdrowotnym. Niestety miasto Poznań nie wspiera nas zupełnie finansowo. Musimy opłacić lokal, który wynajmujemy od miasta, do tego dochodzą opłaty za prąd, wodę, jak i oczywiście koszty utrzymania zwierząt, leki oraz jedzenie. To wszystko kosztuje, dlatego od jakiegoś czasu organizujemy akcję „Kotciuszek”, dzięki której możemy zebrać środki dla naszych podopiecznych  – informuje Monika Czerwińska-Łyszczarz, jedna z organizatorek kiermaszu.

Koty, ubrania, kawa i domowej roboty ciasto

Podczas weekendowego kiermaszu można będzie kupić ubrania z drugiej ręki w symbolicznych cenach, napić się świeżo parzonej kawy i w towarzystwie kotów zjeść domowej roboty ciasto. – Poprzednie inicjatywy cieszyły się dużą popularnością, jest wiele osób, które regularnie biorą udział w kiermaszu. Jest to świetna inicjatywa dająca drugie życie ubraniom. Można pomóc zwierzakom kupując ubrania, można przynieść rzeczy na sprzedaż, a można po prostu przyjść pobawić się z kotkami i dać im odrobine miłości – mówi Pani Monika. – Dzięki kiermaszowi, co nas bardzo cieszy, wiele naszych kocich podopiecznych znalazło już dom. Ogromnie liczymy na to, że i w tej edycji znajdą się chętni na adopcje kociaka – dodaje.

Sonda
Wybieracie się na kiermasz "Kotciuszek"?