Już w sobotę nad poznańską Maltą odbędzie się „Rajd po Zdrowie”!

2022-07-06 11:25
Malta
Autor: Miasto Poznań

Już 9 lipca nad poznańską Maltą odbędzie się druga edycja „Rajdu po Zdrowie” organizowanego przez Fundację Carita. Akcja ma charakter ogólnopolski. W wydarzeniu udział weźmie 207 osób, którzy pokonywać będą kilometry na rzecz chorych ze szpiczakiem mnogim. Razem zadeklarowano do pokonania 3180 km. Zebrane środki organizatorzy rajdu przekażą na rehabilitację pacjentów z tym nowotworem.

„Rajd po zdrowie” to wydarzenie o charakterze świadomościowym i edukacyjnym skierowane do pacjentów ze szpiczakiem, ich bliskich oraz wszystkich, którzy chcą wesprzeć realizację celów Fundacji Carita.

Tegoroczna edycja rajdu odbędzie się pod hasłem #JedziemyPoZdrowie i będzie można w niej uczestniczyć zarówno stacjonarnie jak i online. Uczestnicy stacjonarni podczas zapisów, które trwały do 12 czerwca mieli do wyboru dwie trasy rowerowe. 70 uczestników zadeklarowało do pokonania trasę krótszą 5-cio kilometrową (przejazd wokół jeziora Malta), zaś aż 109 osób wybrało dłuższą 20-sto kilometrową trasę (z przerwą w połowie trasy). Spośród rajdowiczów 45 osób stanowić będą pacjenci, 30 osób – opiekunowie, 20 osób - personel medyczny, 33 osoby – pozostali uczestnicy. Zaś pozostałe 79 osób stanowić będą partnerzy wydarzenia.

Całość wydarzenia będzie transmitowana na stronie www.rajdpozdrowie.org.

W rajdzie udział wezmą również organizacje działające na rzecz pacjentów onkologicznych między innymi: Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Fundacja DKMS organizacje zrzeszone w HematoKoalicji, czyli Fundacja OnkoCafe, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacja Alivia oraz Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki SARCOMA.

Każdy z uczestników w ramach „Rajdu po zdrowie” otrzyma pakiet startowy. Osoby biorące udział w trybie online (28 uczestników), którzy zadeklarowali przebyć trasę z dowolnego miejsca w wybranej przez siebie lokalizacji, otrzymają spersonalizowaną koszulkę, medal oraz materiały edukacyjno - informacyjne.

Inicjatorem rajdu jest podopieczny Fundacji Carita - Grzegorz, pasjonat kolarstwa i turystyki rowerowej. O tym, że choruje na szpiczaka dowiedział się w 2017 roku, gdy choroba była już w bardzo zaawansowanym stadium. Szpiczak diametralnie zmienił życie Grzegorza, uniemożliwiając nie tylko realizowanie pasji, ale też prowadzenie normalnego życia. Dzięki nowoczesnym lekom Grzegorz wrócił do formy i rok po diagnozie na kolejną wizytę w szpitalu oddalonym o 250 kilometrów pojechał... rowerem!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE