Głogowska NAJNIEBEZPIECZNIEJSZĄ ulicą w Poznaniu? Policja przedstawia TWARDE DANE!

2021-02-12 16:00
Głogowska po zmianach
Autor: ZDM Poznań Głogowska po zmianach

Mieszkańcy Łazarza alarmowali urzędników, że ulica Głogowska jest jedną z najbardziej niebezpiecznych ulic w Poznaniu. Drogowcy wprowadzili kilka istotnych zmian. Jak wpłynęło to na bezpieczeństwo? Policja przedstawia twarde dane, a publikujemy na je naszej stronie internetowej.

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Głogowska jest jedną z najniebezpieczniejszych ulic w Poznaniu. Często dochodzi tam do wypadków. Pod kołami samochodów przez ostatnich kilka lat zginęło wielu pieszych. To właśnie dlatego społecznicy, a także drogowcy od lat mówili o konieczności zmian w tym rejonie. Ostatnio ruch na łazarskim odcinku Głogowskiej został uspokojony. Kierowcy zamiast dwóch mają do dyspozycji tylko jeden pas. Uregulowano też kwestie parkowania, są też wyznaczone w drodze ścieżki rowerowe. Teraz policja przedstawia twarde dane dotyczące bezpieczeństwa na ulicy Głogowskiej w Poznaniu. 

Karambol w Świnoujściu

Poznań: Głogowska NAJNIEBEZPIECZNIEJSZĄ ulicą w Poznaniu? 

Policja przedstawiła dane na temat bezpieczeństwa na ulicy Głogowskiej. Przez ostatnie lata uważana była za jedną z najniebezpieczniejszych ulic w mieście. Nic dziwnego. W roku 2018 zginęły tam 3 osoby, a w 2019 - 1. Teraz Wydział Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu podsumował to, co udało się wypracować, aby poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Rzecz jasna, że na tym nie koniec naszych działań, ale pewne zmiany, które zaszły tam przez ostatnie 2 lata, jak wynika z naszych statystyk, miały realny wpływ na bezpieczeństwo w 2020 r.

👉Głogowska zdetronizowana została przez ul. Hetmańską i Grunwaldzką. To tam odnotowaliśmy najwięcej wypadków drogowych

👉Nie było wypadku ze skutkiem śmiertelnym❗️

👉Choć ulica dominuje w ilości kolizji drogowych, których było 264, to i tak jest to spadek w porównaniu do lat 2018-2019. Kolejno- 379, 363. Należy wziąć pod uwagę, że mówimy o odcinku drogi, który ma prawie 8 km.

👉We współpracy z Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu i Miejskim Inżynierem Ruchu dążyliśmy do tego, aby:

📌wprowadzić ograniczenie do 5️⃣0️⃣km/h przy wlocie od ul. Ostatniej

📌zakazać skrętu w lewo w ul. Berwińskiego

📌zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych poprzez postawienie słupków, czytelne oznakowanie miejsc parkingowych, odświeżenie znaków poziomych i pionowych

📌ustawić sygnalizację świetlną na aktywną całą dobę (światła nie zmieniają się w pulsacyjne)

📌wyznaczyć stałe miejsca do kontroli drogowych, oznaczone odpowiednio znakami poziomymi i pionowymi👉Tylko na tym odcinku drogi 👮‍♂️ zatrzymali 78 praw jazdy.

👉Staramy się utrzymywać drożność na świeżo wyznaczonych pasach dla rowerów

👉W ten rejon były skierowane specjalnie dedykowane patrole drogówki. Policjanci byli tam codziennie. Zarówno w dzień, jak i w nocy. 

informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jednocześnie mundurowi zapowiadają, że w poniedziałek “główne grzechy kierujących w Poznaniu”. Też nie możecie się doczekać? 

Quiz: Prawda, czy fałsz? Znasz odpowiedzi na te pytania? Są dziecinnie proste!

Pytanie 1 z 10
Bykom nie przeszkadza kolor czerwony.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE