Nowa nawierzchnia na Garbarach

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich Nowa nawierzchnia na Garbarach

Garbary: Od poniedziałku kierowcy znowu pojadą dwoma pasami! Pomogła… pogoda!

2020-02-22 12:23

Wszystko wskazuje na to, że już od poniedziałku kierowcy będą mogli – przynajmniej na chwilę – odetchnąć z ulgą. Drogowcy kończą powoli prace przy wymianie nawierzchni na ulicy Garbary.

Remont na ulicy Garbary początkowo sparaliżował centrum miasta. Kierowcy utknęli w ogromnych korkach. Spore opóźnienia notowały także autobusy komunikacji miejskiej. Wszystko jednak wskazuje, że remont zakończy się przed czasem.

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to już od poniedziałku, 24 lutego, kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy

informują drogowcy. I to chyba koniec dobrych informacji dla kierowców.

Od 2 do 7 marca Zakład Robót Drogowych będzie remontował prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary. Są to prace realizowane na zlecenie firmy Veolia. Kolejny zakres prac będzie obejmował wymianę nawierzchni jezdni środkowego pasa (lewy w dla jadących w kierunku rynku Bernardyńskiego) na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie rozpocznie się 7 marca i potrwa tydzień

brzmi oficjalny komunikat drogowców.

Przypomnijmy, docelowo na ulicy Garbary pojawić się ma buspas. Oznacza to, że kierowcy do dyspozycji docelowo mają mieć jeden pas ruchu. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze wiosną.

Zakopał arsenał w ogródku. Mieszkańcy ewakuowani