rynek Łazarski

i

Autor: Michalina Maciaszek

Dzień z duchami przeszłości na Rynku Łazarskim. Jakie atrakcje czekają na poznaniaków?

Warsztaty, kiermasze i opowieści o duchach. W niedzielę, 30 października między 15.00 a 18:00 na placu rynku Łazarskiego odbędzie się jesienne spotkanie w klimacie Halloween i celebracji święta zmarłych w różnych częściach świata. „Będzie trochę nostalgicznie i trochę strasznie, ale także wesoło i radośnie...” – zapewniają organizatorzy.

Jesienne spotkanie z duchami na Rynku Łazarskim

W ostatnią niedzielę października poznaniacy będą mogli spotkać się z przeszłością w sercu poznańskiego Łazarza. Podczas wydarzenia „Dzień z duchami przeszłości” na rynku Łazarskim zorganizowana będzie wystawa pamiątek z czasów PRL oraz wystawa zdjęć dawnego Łazarza.

Miłośnicy opowieści z dreszczykiem popijając gorącą jesienną herbatę będą mogli wsłuchać się w pyrlandzkie opowieści z dreszczykiem przygotowane specjalnie na ten dzień przez Poznańskie Muzeum Pyry. Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA oraz Pozytywnia zadbają o klimat imprezy, wzbogacając ją o międzykulturowe elementy nawiązujące do święta zmarłych w Indiach, Meksyku oraz słynnego amerykańskiego Halloween.

Warsztaty, pokazy cyrkowe i animacje na Halloween 

W niedziele, 30 października uczestnicy łazarskiego wydarzenie będą mogli wziąć również udział w warsztatach z szydełkowania pod czujnym okiem dziewczyn z poznańskiego Fizjosploty oraz zrobić własne twórcze rękodzieło lub zakupić takie wykonane przez polskich twórców na stoisku Jagoda nie porzeka. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli uczestniczyć w kreatywnym spotkaniu z tworzenia rękodzieła i drobnego rzemiosła na stoisku Warsztaty Agaty.

Kolejnym punktem na liście niedzielnych atrakcji z pewnością będzie pokaz cyrkowy grupy AbstrAct Show przeprowadzony w stylu "creepy circus".  Rozpoczęcie pokazu odbędzie się między 16.30 a 17.00. Dodatkowo planowane są również występy artystów takich jak New ukrainian Wings, Elwina Bai, Alejandro Aguilera.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie planowane atrakcje (poza kiermaszowymi) są bezpłatne i zachęcają do wspólnej jesiennej zabawy.

Sonda
Wybieracie się na jesienne spotkanie z duchami przeszłości na Rynku Łazarskim?