Dzień z duchami przeszłości na Rynku Łazarskim. Jakie atrakcje czekają na poznaniaków?

2022-10-26 11:15
rynek Łazarski
Autor: Michalina Maciaszek

Warsztaty, kiermasze i opowieści o duchach. W niedzielę, 30 października między 15.00 a 18:00 na placu rynku Łazarskiego odbędzie się jesienne spotkanie w klimacie Halloween i celebracji święta zmarłych w różnych częściach świata. „Będzie trochę nostalgicznie i trochę strasznie, ale także wesoło i radośnie...” – zapewniają organizatorzy.

Jesienne spotkanie z duchami na Rynku Łazarskim

W ostatnią niedzielę października poznaniacy będą mogli spotkać się z przeszłością w sercu poznańskiego Łazarza. Podczas wydarzenia „Dzień z duchami przeszłości” na rynku Łazarskim zorganizowana będzie wystawa pamiątek z czasów PRL oraz wystawa zdjęć dawnego Łazarza.

Miłośnicy opowieści z dreszczykiem popijając gorącą jesienną herbatę będą mogli wsłuchać się w pyrlandzkie opowieści z dreszczykiem przygotowane specjalnie na ten dzień przez Poznańskie Muzeum Pyry. Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA oraz Pozytywnia zadbają o klimat imprezy, wzbogacając ją o międzykulturowe elementy nawiązujące do święta zmarłych w Indiach, Meksyku oraz słynnego amerykańskiego Halloween.

Warsztaty, pokazy cyrkowe i animacje na Halloween 

W niedziele, 30 października uczestnicy łazarskiego wydarzenie będą mogli wziąć również udział w warsztatach z szydełkowania pod czujnym okiem dziewczyn z poznańskiego Fizjosploty oraz zrobić własne twórcze rękodzieło lub zakupić takie wykonane przez polskich twórców na stoisku Jagoda nie porzeka. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli uczestniczyć w kreatywnym spotkaniu z tworzenia rękodzieła i drobnego rzemiosła na stoisku Warsztaty Agaty.

Kolejnym punktem na liście niedzielnych atrakcji z pewnością będzie pokaz cyrkowy grupy AbstrAct Show przeprowadzony w stylu "creepy circus".  Rozpoczęcie pokazu odbędzie się między 16.30 a 17.00. Dodatkowo planowane są również występy artystów takich jak New ukrainian Wings, Elwina Bai, Alejandro Aguilera.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie planowane atrakcje (poza kiermaszowymi) są bezpłatne i zachęcają do wspólnej jesiennej zabawy.

Sonda
Wybieracie się na jesienne spotkanie z duchami przeszłości na Rynku Łazarskim?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE