Jakie są najlepsze filmy na Hallowen które nie są straszne? Odpowiadamy!

i

Autor: pixabay.com

Hallowee

Filmy na Halloween, które nie są straszne. Te filmy wprowadzą halloweenowy klimat, chociaż to nie horrory!

2023-10-18 9:39

Filmy na Halloween, które zapewnią odpowiedni klimat, ale nie są przerażające. Nie każdy lubi horrory. Jeśli należysz do tych osób, a jednocześnie szukasz czegoś odpowiedniego na halloweenowy wieczór, koniecznie sprawdź te propozycje. - i dalej wg uznania, można coś w stylu: Nieco upiorny klimat gwarantowany, ale bez obaw - zapewnią Ci lekki dreszczyk zamiast śmiertelnego przerażenia

Halloween to święto obchodzone w wielu krajach w wieczór 31 października. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny itp. 

Halloween jest coraz bardziej popularne także w Polsce, a dzień ten można obchodzić na wiele różnych sposobów. Niektórzy udają się na domówki lub większe imprezy a niektórzy spędzają ten czas w domu i chcą obejrzeć jakiś tematyczny film. Nie wszyscy jednak lubią horrory, dla niektórych są one zbyt straszne. Jaki więc film wybrać w takim przypadku? Mamy dla was kilka propozycji filmów które idealnie pasują na Halloween, jednak nie są straszne. 

COCO

Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz. Niestety jego planów nie pochwalają najbliżsi. Chłopiec w pogoni za swoją pasją i wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania w tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, gdzie odkrywa historię swojej rodziny.

Gnijąca Panna Młoda

Gnijąca Panna Młoda to film animowany fantasy Tima Burtona z 2005 roku. W 2006 roku film nominowano do Oscara w kategorii Najlepszy film animowany. Film zdobył też wiele prestiżowych nagród, w tym Saturn Award. Gnijąca Panna Młoda to film w którym Victor przypadkiem oświadcza się nieżyjącej dziewczynie. Nieboszczka zabiera młodzieńca ze sobą do świata zmarłych, by go poślubić. 

Frankenweenie

Frankenweenie to amerykański, czarno-biały film animowany w reżyserii Tima Burtona, długometrażowa adaptacja filmu krótkometrażowego Burtona z 1984 roku, którego premierę zaplanowano na 2012 rok. Film zrealizowano w wersji 3D przy użyciu techniki animacji poklatkowej. Jest jednocześnie parodią i hołdem złożonym powieści Mary Shelley pt. Frankenstein.

SOK Z ŻUKA

Sok z Żuka to film z 1988 roku. Film opowiada historię dwóch (od niedawna) duchów: Adama Maitlanda (Alec Baldwin) i jego żony Barbary (Geena Davis). Małżeństwo po śmierci zamierza wrócić do swego domku, jednak okazuje się, że został on zajęty przez rodzinę miłośników sztuki, którzy zamienili rezydencję w muzeum, zastawione rzeźbami. Jest to swojego rodzaju klasyka i zdecydowanie warto obejrzeć ten film w Halloweenowy wieczór.

Rodzina Addamsów

Rodzina Addamsów to amerykański film fabularny z 1991 roku, opowiadający o życiu ekscentrycznej rodziny Addamsów, mieszkającej w upiornym domu na odludziu. Powstał na podstawie komiksu Charlesa Addamsa, publikowanego w tygodniku The New Yorker w latach 1938-1988 oraz serialu telewizyjnego z 1964 roku o tym samym tytule.Zdecydowana klasyka i film warty obejrzenia szczególnie w Halloween.

Kacper

Kacper to amerykański film familijny z 1995 roku, zrealizowany w technologii live-action. Carrigan Crittenden dziedziczy po ojcu stary zamek w Wipstaff, gdzie według legendy mieści się skarb. Na miejscu okazuje się, że zamek jest nawiedzony przez duchy. Nie mogąc dać sobie z nimi rady, wynajmuje wysokiej klasy fachowca – doktora Harveya, pogromcę duchów. Doktor wprowadza się do Wipstaff wraz z córką Kat, która zaprzyjaźnia się z jednym z czwórki duchów – Casprem... 

Straszny film

To także klasyka filmu strasznego który miesza się z komedią. Powstało kilka części jednak najbardziej polecamy tę pierwszą. Pierwsza część filmu opowiada o grupce przygłupich nastolatków która musi uciekać przed seryjnym mordercą. 

Hotel Transylwania

Hotel Transylwania to amerykański film animowany 3D, wyprodukowany przez studio Sony Pictures Animation na zlecenie wytwórni Columbia Pictures. Jego oficjalna premiera miała miejsce 28 września 2012 roku. Hrabia Drakula i jego 118-letnia córka prowadzą hotel w Transylwanii. Przyjaźń dziewczynki z ludzkim chłopcem wpędza rodzinę w kłopoty. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!