Co najchętniej zamawiają do jedzenia mieszkańcy Poznania? Pyszne.pl przygotowało raport Food Trendów

2022-12-06 9:56
Co najchętniej zamawiają do jedzenia mieszkańcy Poznania? Pyszne.pl przygotowało raport Food Trendów
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Co najchętniej zamawiają do jedzenia mieszkańcy Poznania? Pyszne.pl przygotowało raport Food Trendów

Co najchętniej zamawiają do jedzenia mieszkańcy Poznania? Jaka kuchnia zyskuje popularność w stolicy Wielkopolski? Pyszne.pl opublikowało obszerny raport Food Trendów, z którego wynika, co najczęściej zamawiają mieszkańcy stolicy Wielkopolski.

Food Trendy przygotowane przez pyszne.pl

Pyszne.pl we współpracy z globalną firmą badającą trendy, WGSN, wytypował pięć kierunków, w stronę których rozwija się obecnie branża. W ujęciu lokalnym, polskim, zbadała je z kolei agencja badawcza Insight Lab. W raporcie znajduje się wiele wniosków dotyczących zamawiania jedzenia. Okazuje się, że coraz więcej osób podchodzi do jedzenia jak do „Uczty dla zmysłów”, a nie jedynie sposobu na zaspokojenie głodu. Ważna jest już nie tylko ilość i smak, ale również prezentacja potrawy.

Co najczęściej zamawiają Polacy?

Przed rokiem najczęściej Polacy zamawiali pizzę. W 2022 roku to się zmieniło. Teraz częściej zamawiamy burgery, ale pizza znajduje się na drugim miejscu, tuż przed kebabem. Miastem z największą liczbą zamówień jest Warszawa, która wyprzedza Kraków, Wrocław i Poznań.

Co najchętniej zamawiają do jedzenia mieszkańcy Poznania?

A jak to wygląda w stolicy Wielkopolski? Poznań jest jednym z najpopularniejszych miast, jeśli chodzi o zamówienia za pośrednictwem pyszne.pl. Co najczęściej zamawiają mieszkańcy? Numerem jeden jest cheeseburger, który wyprzedził pizzę margherita i pad thai z kurczakiem.

Która kucha najszybciej zdobywa popularność w Poznaniu?

Najczęściej kochamy to, co polskie. Popularna jest także kuchnia włoska czy turecka, ale najszybciej popularność - wśród mieszkańców Poznania - zdobywają kuchnie arabska, japońska i dalekowschodnia. To popularny trend w większości polskich miast.

Tanie klasyki w Poznaniu

W raporcie znalazł się także punkt pod nazwą: "Ile trzeba zapłacić za klasyki?". Klasykami uznano burgery i pizzę margharita. Wniosek jest taki, że najdroższe burgery i pizza są w Warszawie. Za burgera średnio zapłacimy w stolicy 27,32 zł, a za pizzę 41,61 zł.

Poznań jest zdecydowanie najtańszym miastem, bowiem burger kosztuje średnio 23,04 zł, a pizza 34,29 zł.

Sonda
Czy zamawiasz jedzenie przez internet?
Restauracje na kółkach zaparkowały w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE