prąd

i

Autor: Pixabay

Dom

Będą podwyżki cen prądu? Podpowiadamy jak obniżyć rachunki! [GALERIA]

Ceny prądu są bardzo wysokie. Wielu z nas szuka oszczędności w czasach inflacji, jednak jeśli chodzi o prąd, bardzo ciężko jest nam zrezygnować z pewnych rzeczy, gdyż prąd jest nam niezbędny do życia. Jednak, czy na pewno nie jest łatwo zaoszczędzić na prądzie? Nic bardziej mylnego. W poniższym artykule przedstawimy Wam 5 sposobów na to, jak zaoszczędzić na zużywaniu prądu.

Drogi prąd utrapieniem dla Polaków

Wysokie ceny prądu są jednym z głównych powodów rekordowej inflacji. Ma to związek z używaniem przez Polskę drogiego w produkcji prądu z węgla. Podczas gdy inne państwa europejskie korzystają z energii atomowej, bądź odnawialnej, polski mix energetyczny jest oparty na "czarnym złocie", a od lat niewiele jest robione w tej kwestii, by to zmienić, lub są to plany, których realizacja odbędzie się za nawet 10 lat.

Próby obniżania cen prądu przez rząd

Rząd PiS zaoferował obywatelom tzw. tarczę solidarnościową. Dla gospodarstw zużywających stosunkowo mało prądu (od 2 do 3 tysięcy kilowatogodzin rocznie w zależności od gospodarstwa domowego) rząd przygotował obniżki cen prądu. Warto więc oszczędzać na zużyciu prądu, gdyż możemy zyskać nawet dwa razy!

Oszczędzanie prądu - jak to zrobić?

Poza tak prozaicznymi rzeczami, jak wyłączenie oświetlenie i sprzętów z gniazdka, jest kilka sposobów, które mogą w łatwy i bezproblemowy dla naszego funkcjonowania sprawić, że będziemy mieli odrobinę niższe rachunki za prąd, a przy okazji przyczynimy się do ochrony środowiska

W poniższej galerii znajdziecie 5 sposobów na to, jak oszczędzać prąd!

Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd