Będą kłopoty z wezwaniem karetki? Poważne zmiany w dyspozytorniach

2021-09-20 20:16
Karetka pogotowia Poznań
Autor: Pogotowie ratunkowe Poznań Karetka pogotowia Poznań

Kto będzie obsługiwał połączenia alarmowe w Wielkopolsce?​ Od 1 października dyspozytornie pogotowia zaczną podlegać wojewodzie. Medycy zmieniają nie tylko pracodawcę, ale także wymiar pracy i wysokość wypłaty. Nie wszystkim podobają się nowe warunki, a to może oznaczać braki kadrowe. Będą kłopoty z wezwaniem karetki? Poważne zmiany w dyspozytorniach

Duże zmiany w wielkopolskiej dyspozytorni pogotowia. Zgodnie z przepisami od 1 października nadzorować będzie ją urząd wojewódzki. Dla zatrudnionych tam medyków oznacza to zmianę pracodawcy i nowe warunki pracy. Po przejściu z kontraktów na umowy o pracę w skali miesiąca czas pracy wydłuży się im o jeden dyżur. Nie oznacza to jednak wyższego wynagrodzenia. Dlatego wielu medyków myśli o zmianie pracy.

ESKA XD #031 - FIGURA MODELKI/TANCERKI, REMIZA, NAJDŁUŻSZY STATEK KOSMICZNY

Kto będzie obsługiwał dyspozytornię pogotowia?

Kto będzie obsługiwał połączenia alarmowe w Wielkopolsce?​ Od 1 października dyspozytornie pogotowia zaczną podlegać wojewodzie. Medycy zmieniają nie tylko pracodawcę, ale także wymiar pracy i wysokość wypłaty. Nie wszystkim podobają się nowe warunki. Spora część medyków planuje zmianę pracy.

Jeśli w poznańskiej dyspozytorni będzie brakować osób, połączenia będą odbierać wolne dyspozytornie z całej Polski.

Co to oznacza dla pacjentów? O tym Ewa Stefanowicz rozmawia z Jakubem Wakulukiem, kierownikiem dyspozytorni medycznej w Poznaniu.

Posłuchaj całej rozmowy z Jakubem Wakulukiem, kierownikiem dyspozytorni medycznej w Poznaniu

Zobacz też:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE