Będzie trzeba płacić za parkowanie w kolejnych częściach Poznania!

2021-09-20 12:50
Strefa Płatnego Parkowania
Autor: ZDM

Kolejne miejsca, w których trzeba będzie płacić za parkowanie! Tym razem będzie to Śródka, Ostrów Tumski i Zagórze. Strefa Płatnego Parkowania obowiązywać tam będzie od 2 listopada.

Będzie trzeba płacić za parkowanie w kolejnych częściach Poznania! Tym razem na Śródce, Ostrowie Tumskim i Zagórzu. Strefa Płatnego Parkowania obowiązywać tam będzie od 2 listopada. Na razie wyznaczane są płatne miejsca i ustawiane znaki.

W tym tygodniu, w środę, rozpoczynamy prace, które bardziej ingerują w organizacje ruchu. Zmieniamy sposób parkowania na ulicy Ostrówek. Tam kierowcy muszą się liczyć z koniecznością przeparkowania samochodów

mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich. I dodaje, że w przeciwnym razie ich auta mogą zostać odholowane. Następnie prace przeniosą się na Ostrów Tumski i Zagórze. Zlikwidowane również zostaną miejsca parkingowe niezgodne z obowiązującymi przepisami. Na ich miejscu postawione zostaną słupki.

Wszystko po to, żeby było bezpieczniej dla wszystkich uczestników ruchu i dla kierowców i dla pieszych i dla rowerzystów, którzy się tam poruszają.

Od 4 października poznaniacy będą mogli starać się o identyfikatory, które uprawniają do tańszego parkowania. Uruchomiona zostanie również ich sprzedaż przez Internet.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE