Apetyt na Czereśnie w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

i

Autor: Teatr Muzyczny w Poznaniu

kultura

"Apetyt na Czereśnie" w Teatrze Muzycznym! Kiedy premiera?

2024-04-03 19:38

Mamy dopiero początek kwietnia a w Teatrze Muzycznym już "Apetyt na Czereśnie" czyli sztuka Agnieszki Osieckiej. Bilety rozeszły się jak gorące bułeczki. Premiera już w najbliższy piątek.

Dramat miłosny w kameralnej sztuce. 

Mamy dopiero początek kwietnia a w Teatrze Muzycznym już "Apetyt na Czereśnie" czyli sztuka Agnieszki Osieckiej. Na scenie zobaczymy trudną historię miłosną pary na dworcu kolejowym. 

- Myślę, że jednym z ważniejszych tematów poruszanych tutaj między dwojgiem ludzi, między tą właśnie relacją damsko -męską jest to, że trzeba rozmawiać. I że czasem warto usiąść na tej dworcowej ławce i porozmawiać ze sobą pierwszy raz od lat szczerze, nie zakładając żadnych masek i od serca. 

mówiła nam po spotkaniu dla mediów Katarzyna Tapek wcielająca się w Kobietę. 

Dlaczego warto przejść? Wszyscy uwielbiają czereśnie, a te czereśnie, które państwo spróbują na scenie, są wyjątkowo słodkie. (...) Sztuka, która powstała, jeżeli się nie mylę, mniej więcej w 1968, czy też koło 70 roku ubiegłego stulecia, to w dalszym ciągu jest aktualna. 

dodaje Radosław Elis wcielający się w Mężczyznę. 

To będzie kameralna sztuka - na scenie zobaczymy tylko dwie postacie. Całość dopełni muzyka Macieja Małeckiego.

Na piątkową premierę biletów już nie ma, ale spokojnie - tytuł z afiszy szybko nie zniknie. Teatr już zapowiedział kolejne daty na maj i czerwiec.