Japonia, Podróże

i

Autor: pixabay Japoński start-up o nazwie Otetsutabi wprowadza innowacyjny model korzystania z hoteli

Japonia

Zarabiaj na swój pobyt w hotelu. Ten start-up oferuje nocleg i pracę w jednym

2024-04-19 12:39

Japoński start-up o nazwie Otetsutabi wprowadza innowacyjny model korzystania z hoteli, który umożliwia turystom zarabianie na swój pobyt poprzez udział w różnorodnych zadaniach pomocniczych.

Obecna sytuacja związana z kosztami życia sprawia, że podróżni często muszą radzić sobie z ograniczonym budżetem. Czy istnieje możliwość rozwiązania obu tych problemów jednocześnie? Otetsutabi, czyli połączenie japońskich słów oznaczających pomaganie i podróżowanie, stawia sobie za cel połączenie podróżujących pozbawionych gotówki z hotelami potrzebującymi dodatkowej siły roboczej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zupełnie nowa hotelowa usługa. Liczba zainteresowanych gości rośnie

Jak często mówisz mamie, że ją kochasz? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Japoński start-up proponuje nocleg za pracę

Koncepcja Otetsutabi czerpie z praktyki „wwoofing”, gdzie wolontariusze pomagają na gospodarstwach ekologicznych w zamian za darmowe zakwaterowanie. W wersji japońskiej, uczestnicy programu podejmują się różnych zadań w hotelach, takich jak sprzątanie pokoi, ścielenie łóżek, utrzymywanie porządku w częściach wspólnych czy pomoc w kuchni. W zamian otrzymują obniżone stawki za pracę lub nawet bezpłatny pobyt w najbardziej charakterystycznych hotelach i kurortach Japonii.

Aby skorzystać z ofert, zainteresowani podróżnicy mogą odwiedzić stronę internetową Otetsutabi, gdzie operatorzy zakwaterowania zamieszczają oferty pracy wraz z godzinami pracy, rodzajami zadań oraz świadczeniami. Na stronie dostępnych jest wiele propozycji, obejmujących hotele onsen, schroniska górskie, farmy ryżowe, zajazdy i ośrodki narciarskie.

Dyrektor generalna start-upu Otetsutabi, Rina Nagaoka, podkreśla, że celem firmy jest nie tylko pomaganie podróżnym i sektorowi hotelarskiemu, ale także zachęcanie gości do odkrywania mniej uczęszczanych obszarów Japonii.

Chociaż na razie program skierowany jest głównie do osób mówiących po japońsku, można zastanawiać się, czy podobny model nie mógłby być wzorem dla europejskich hoteli. Program może stanowić ciekawe rozwiązanie również dla europejskich destynacji turystycznych.