Zamek Krzyżacki
Ta imponująca warownia to niewątpliwie prawdziwa wizytówka Malborka. Zamek został wzniesiony w 1280 r., przez zakon krzyżacki, jednak jego dzieje były bardzo burzliwe, a lokatorzy zmieniali się wraz biegiem historii. Początkowo służył siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, jednak w latach 1457–1772 pełnił rolę siedziby królów Polski. Imponująca warownia jest największą tego typu budowlą w Europie, a od 1997 r. widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek oczywiście można zwiedzać. Jego wnętrza to ogromna atrakcja, która przyciąga rzesze turystów z całego świata. W zamku mieści się siedziba Muzeum Miasta Malbork. Instytucja oferuje wycieczki z przewodnikiem, ciekawe trasy tematyczne i wiele atrakcji dla małych i większych odkrywców.
Inscenizacja Oblężenie Malborka
Co roku w drugiej połowie lipca (zazwyczaj w dniach 21 - 23 lipca) warownia w Malborku zmienia się w średniowieczną osadę, w której spotkamy rycerzy, rzemieślników i mieszkańców ubranych w charakterystyczne stroje z epoki. Wieczorami zamek jest miejscem widowiskowej bitwy, której przebieg tak dobrze znamy z podręczników historii. Za każdym razem jest to niezapomniany spektakl, który trzeba zobaczyć.
Neogotycka wieża ciśnień
Piękny budynek wzniesiono w 1905 r. Jego styl nawiązuje do architektury zamku. We wnętrzu wieży mieścił się zbiornik o pojemności 500 metrów sześciennych wody. Przetrwała II wojnę, a w 1994 roku wpisano ją do rejestru zabytków. Wieża działała do początku XXI wieku, a następnie została wyłączona z użytkowania. Kilka lat temu doczekała się rewitalizacji. Dziś służy jako obiekt kultury, a jej wnętrza można zwiedzać.
Ratusz staromiejski w Malborku
To kolejna perełka gotyku w tym pięknym mieście. Średniowieczny ratusz został zbudowany ok. 1380 r. i początkowo funkcjonowała jako siedziba władz miejskich i miejsce samorządowych uroczystości. Burzliwe dzieje nie oszczędzały budynku. Był wielokrotnie niszczony przy okazji licznych oblężeń zamku, jednak za każdym razem miasto go odbudowywało. W czasie II wojny światowej w gmachu ratusza urzędowała niemiecka policja. Był też miejscem śmierci polskich robotników przymusowych, wywożonych na Żuławy Malborskie. Na ścianie Ratusza znajduje się tablica upamiętniająca działalność Polaków z organizacji "Młody Las" działającej na terenie Powiśla, Warmii i Mazur w latach 1941- 1945. tablice ufundowało Stowarzyszenie "Koło Malborskich Przewodników". Budynek zdobią słynne malborskie podcienia. Obecnie można go zwiedzać. Odbywają się tu także zajęcia Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.
Dinopark
Na koniec atrakcja, która z pewnością zachwyci najmłodszych podróżników. Park dinozaurów to miejsce, w którym poczujecie się jak bohaterowie serii "Jurassic Park". Mieszkańcy tego wyjątkowego terenu stoją wśród drzew, przechadzają się leśnymi ścieżkami, łypią groźnie albo przyglądają się z ciekawością. Nic wam nie zrobią, za to będą okazją do odbycia wspaniałej, pouczającej lekcji, dzięki której maluchy dowiedzą się, jak wyglądał pradawny świat. Dinoland to także wymarzona przestrzeń do pamiątkowych zdjęć. Kto nie chciałby mieć selfie ze strasznym tyranozaurem albo przyjaznym diplodokiem? Z całą pewnością czeka tu na was niezapomniana przygoda.